Reklama

Triki, które pomogą szybciej posprzątać dom

Czekają cię gruntowne porządki? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Podpowiemy ci co zrobić, aby sprzątanie poszło ci szybko i sprawnie. Nie musisz się już obawiać, że posprzątanie całego domu zajmie ci tygodnie. Korzystając z naszych wskazówek, nawet się nie obejrzysz, a twój dom będzie lśnił czystością.

Napastuj podłogę

Jeżeli masz drewniane podłogi, to zadbaj o ich stan. Kilka razy do roku dokładnie napastuj całą powierzchnię, a będzie błyszcząca jak nowa. O wiele łatwiej będzie ci również utrzymać powierzchnię w czystości. Zaschnięte zanieczyszczenia są trudne do usunięcia. Odsuń meble, zwiń dywany i dokładnie wymyj podłogę. Na suchą nanieś cieniutką warstwę wosku lub pasty i pozostaw do wyschnięcia.

Umyj ściany

Płytki w kuchni, łazience czy śliskie fronty szafek są miejscem, które rzadko zdarza nam się myć. Co jakiś czas wymagają jednak odświeżenia. Podczas gotowania czy kąpieli, para osadza się na tych powierzchniach pozostawiając po sobie osady, kamień i zanieczyszczenia. Możesz umyć ściany ręcznie, wykorzystując roztwór wody i płynu do mycia naczyń lub użyć mopa do podłóg. W ten sposób z łatwością umyjesz cale ściany w kilka minut.

Wyczyść wycieraczkę

Wchodząc do domu, najpierw stajemy na wycieraczce i to na niej znajduje się najwięcej brudu, ale dzięki niej, nie dostaje się on do domu. Jeżeli większość błota i pyłu pozostanie na zewnątrz, to znacznie mniej będzie w środku. Pod warunkiem, że wycieraczka sama w sobie nie będzie powodowała roznoszenia się brudu. Regularnie czyść ją i otrzepuj z nadmiaru brudu.

Czyszczenie dywanów i tapicerek

Dywany i obicia foteli czy kanap są wielkimi akumulatorami brudu i kurzu. Choćbyś się starała ze wszystkich sił, to zawsze zdarzy się jakieś zabrudzenie. Dlatego czyść regularnie dywany i tapicerki. Użyj do tego specjalnych szamponów lub preparatów w piance. Delikatnie wetrzyj miękką gąbką w materiał i przetrzyj na sucho.

Jeżeli pierzesz w ten sposób dywan, najlepiej wynieś go na zewnątrz, aby mógł swobodnie wyschnąć. W przypadku mebli, otwórz okna i zapewnij swobodny przepływ powietrza, aby materiał szybko wysechł. Regularnie czyść meble i dywany z kurzu, a cały proces zajmie ci o wiele mniej czasu. Jeżeli na fotelu powstanie plama, od razu zajmij się jej usunięciem. Świeżą o wiele łatwiej będzie usunąć.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama