Reklama

Tak wyczyścisz szufladę na proszek z pleśni i kamienia. Poznaj niezawodne patenty

Regularne mycie szuflady na proszek to bardzo ważna czynność podczas generalnych porządków. Miejsce to długo nieczyszczone może być siedliskiem pleśni czy bakterii. Do szorowania szuflady od pralki warto wykorzystać domowe środki, takie jak sodę oczyszczoną i płyn do mycia naczyń. Jak wyczyścić szufladę na proszek? Poniżej przedstawiamy niezawodne sposoby!

Dlaczego trzeba czyścić szufladę na proszek?

Szuflada na proszek to miejsce, w którym mogą gromadzić się liczne zarazki czy grzyby. Długo nieczyszczona staje się środowiskiem idealnym do rozmnażania różnorodnych patogenów. Dodatkowo szuflada od pralki to część urządzenia, gdzie dodaje się proszek i wlewa detergenty piorące. Te zmieszane z brudem i lepką mazią, mogą zatkać odpływ i przedostać się do pranych tkanin. To w konsekwencji sprawia, że twoje ubrania są źle wypłukane i brzydko pachną. Dzieje się tak dlatego, że z zatkanej szuflady na proszek jest pobierana za mała ilość produktów piorących.

Reklama

Jak pozbyć się pleśni i kamienia z szuflady na proszek?

Lepka maź i nieprzyjemny zapach z szuflady na proszek, mogą świadczyć o tym, że w jej zakamarkach znajduje się pleśń. Ponadto twarda woda często powoduje osadzanie się kamienia w komorze na proszek. Jedynym sposobem, by pozbyć się całej pleśni i kamienia, jest wyciągnięcie całej szuflady i dokładne wymoczenie.

Do dużej miski lub wanny nalej ciepłej wody, a następnie dodaj pół szklanki octu. Specyfik ten, choć nieprzyjemnie pachnie, rozmiękczy twardy kamień i pomoże usunąć pleśń. Komorę na proszek zanurz w mieszance do góry dnem i zostaw na godzinę. Następnie starą szczoteczką do zębów wyszoruj każdy zakamarek szuflady. Do jej wysuszenia użyj ręczników papierowych, nasączonych olejkiem eterycznym. Preparat ten pozwoli zniwelować nieprzyjemny zapach octu.

Jak wyczyścić szufladę na proszek?

Czyszczenie szuflady na proszek warto wykonywać regularnie, dzięki czemu unikniesz problemów z odkładającym się brudem. Pamiętaj, by przy jej wyjmowaniu, nie szarpać za mocno. W instrukcji powinna być zawarta dokładna informacja na temat sposobu wyjęcia komory na proszek. Zazwyczaj wystarczy trochę wysunąć i podnieść delikatnie do góry, by można ją całkowicie wydostać. Jak profilaktycznie czyścić szufladę na proszek?

  1. Do miski lub wanny nalej ciepłą wodę i dodaj do niej dwie łyżki sody oczyszczonej oraz 1/3 szklanki płynu do mycia naczyń.
  2. Zamocz w niej szufladę na proszek i zostaw na godzinę, by dobrze się odmoczyła.
  3. Po upływie czasu wyszoruj dokładnie wszystkie części komory szczoteczką do zębów.
  4. Szufladę na proszek wysusz papierowym ręcznikiem i włóż z powrotem na swoje miejsce.

Polecamy:

Genialny trik na zaschnięty tłuszcz i brud. Mikrofalówka będzie lśnić bez szorowania

Jakie złożyć dokumenty o wyższy limit zużycia prądu? Kto sprawdzi, ile zużywasz energii i czy przekraczasz 2000 kWh?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama