Reklama

Sześć domowych sposobów na wybielanie firan

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

Reklama


Sól kuchenna


Do 10 litrów wody dodaj cztery łyżki soli kuchennej. Zamieszaj do całkowitego rozpuszczenia się soli. Mocz firanki w roztworze przez trzy  godziny.

Ocet


Ocet ma zdolność do usuwania uporczywych zabrudzeń. Wystarczy, że dodasz do wody pół szklanki octu spirytusowego.

Soda


Zmiękcza wodę i zwiększa efektywność prania. Ten środek za parę groszy może uczynić prawdziwe cuda. Firany można też namoczyć przed praniem. Wystarczy w 10 litrach wody rozpuścić 500 g sody. Zostawiamy do namoczenia, a potem pierzemy normalnie w pralce. 

Proszek do pieczenia


Idealnie wybieli zażółcone firanki. Można go dodać bezpośrednio do prania. Gdy firanki są bardzo pożółkłe, włóż je do wody i dodaj proszek do pieczenia. Zostaw do namoczenia, a następnie wypierz.

Aspiryna


Prócz uśmierzenia bólu, aspiryna może przywrócić firanom śnieżnobiałą biel. Rozpuść pięć tabletek aspiryny w wodzie i włóż do niej firany. Mocz firany przez kilka godzin, po czym wypierz w zwykły sposób. 

Skorupki jaj

Skorupki jaj mają niesamowitą moc wybielania. Stosowane są w tym celu już od dziesięcioleci. Do wełnianego woreczka wrzuć skorupki jajek, który należy włożyć do pralki wraz z firanami. Tym sposobem firanki odzyskają biel oraz staną się trwalsze.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama