Szare mydło i jego nietypowe zastosowania

Po latach - nie zawsze chlubnych ocen - szare mydło znów powraca do łask i robi furorę wśród pań domu, które wykorzystują go nie tylko do pielęgnacji włosów, ale także do pozbywania się szkodników nękających rośliny doniczkowe, usuwania uporczywych plam, mycia ścian, pielęgnacji przetłuszczających się włosów czy dezynfekcji ran. Poznaj mniej lub bardziej nietypowe zastosowania szarego mydła i zastosuj je w praktyce. Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.

Szare mydło a uporczywe plamy

Czy wiesz, że nie musisz wcale wydawać pieniędzy na drogie wybielacze, aby pozbyć się bardzo uporczywych plam? Wystarczy, że sięgniesz po sprawdzoną babciną metodę, czyli użyjesz szarego mydła. Ten naturalny środek pomoże ci się między innymi pozbyć się zabrudzeń po czerwonym czy białym winie oraz plam po rozmaitych sokach. Jak go zastosować? Wystarczy, że namoczysz brudną tkaninę w wodzie z dodatkiem szarego mydła. Po kilku minutach po uporczywych zabrudzeniach nie powinno być śladu. Dodać też warto, że ten w pełni naturalny produkt nie uczula i nie powoduje skutków ubocznych, dlatego nie wahaj się użyć szarego mydła do prania dziecięcych ubranek.

Szare mydło a mycie ścian

Skoro o zabrudzeniach już mowa, to szare mydło bardzo przyda się również podczas prac prowadzonych w domu. Możesz go przykładowo wykorzystać, przygotowując się do malowania ścian. Jak konkretnie? Oczyść wodą z dodatkiem szarego mydła ściany, a dopiero późnij nakładaj wybraną farbę.

Szare mydło a akcesoria do makijażu

Nie masz pomysłu, jak pozbyć się uporczywych zabrudzeń z akcesoriów przeznaczonych do makijażu? Wystarczy, że pędzle, gąbeczki czy aplikatory oczyścisz szarym mydłem. Ten prosty zabieg pomoże pozbyć się nawet najbardziej uporczywych nieczystości.

Szare mydło a szkodniki na roślinach

Co ma wspólnego szare mydło ze szkodnikami atakującymi rośliny doniczkowe? Więcej niż nam się pozornie wydaje. Wystarczy, że spryskamy rośliny doniczkowe roztworem wody połączonej z szarym mydłem i będziemy powtarzać zabieg przez co najmniej kilkanaście dni. Szkodniki z pewnością przestaną nękać rośliny doniczkowe.

Szare mydło a przetłuszczające się włosy

Masz problem z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami i w pozbyciu się przypadłości nie pomagają ci żadne dotychczas stosowane środki? Sięgnij po szare mydło. Ten naturalny specyfik - zdaniem wielu miłośników produktów "eko" - może śmiało zastąpić szampon. Pamiętaj, aby po zastosowaniu szarego mydła użyć odżywki, aby odpowiednio nawilżyć kosmyki.

Szare mydło a dezynfekcja ran

Szare mydło warto mieć również w domowej apteczce. Powód jest oczywisty. Ten naturalny produkt - dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom - świetnie sprawdzi się w dezynfekcji ran i zapobiegnie zakażeniom.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama