Reklama

Sprytne sposoby na przechowywanie przedmiotów

Chyba nie ma wśród nas osoby, która chociaż raz nie miała problemu ze znalezieniem swojego ulubionego kolczyka czy naszyjnika albo z uporządkowaniem kosmetyków. Podpowiemy ci, jak sprytnie przechowywać biżuterię, dodatki do garderoby czy akcesoria do układania włosów. Dzięki różnorodności rozwiązań z pewnością każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Reklama

Biżuteria

Nagminnie giną ci kolczyki, bransoletki czy naszyjniki i nie masz pomysłu, jak rozwiązać ten problem? Wykorzystaj stare filiżanki. Jeżeli z kompletu zostały tylko pojedyncze sztuki, zrób z nich pojemniczki na biżuterię. Dzięki tej prostej metodzie zawsze będziesz odkładać ją w to samo miejsce i bez problemu znajdziesz. Filiżanki będą uroczo wyglądać zarówno w łazience jak i na twojej toaletce. W tym samy celu możesz też wykorzystać zdekompletowane foremki na muffinki. Dla uzyskania lepszego efektu pomaluj je kolorową farbą w sprayu.

Pomysłowy organizer na długie kolczyki

Długie kolczyki możesz zawiesić obok siebie na starym wieszaku i umieścić go na ścianie, półce albo w szafce. Dzięki temu prostemu trikowi nie będziesz musiała wysypywać zawartości szkatułki, aby znaleźć zaginioną sztukę. Stary wieszak możesz też wykorzystać do uporządkowania swoich naszyjników. Wystarczy wkręcić w drewnianą część kilka metalowych haczyków i gotowe.

Kosmetyki

Odpowiednio uporządkowane kosmetyki nie tylko się nie niszczą, albo mogą nam też dłużej służyć. Na spodzie opakowań preparatów gorącym klejem przyklej małe magnesy i przytwierdź wszystkie po kolei do tablicy magnetycznej. Jeżeli cały twój zbiór nie zmieści się na tablicy, pozostaw na niej tylko te kosmetyki, których regularnie używasz. Resztę przechowuj w organizatorach na żywność lub tacach na owoce. Drobne kosmetyki jak cienie do powiek możesz ułożyć w plastikowych pojemnikach na lód lub foremkach do pieczenia. Idealnie sprawdzają się także organizatory na dokumenty, zwłaszcza te z szufladkami. Możesz wówczas podzielić swoje kosmetyki na kategorie i bez problemu odnaleźć szukany drobiazg.

Pędzle do makijażu

Chcesz profesjonalnie wykonać makijaż? Zadbaj o swoje narzędzia. Pędzle musisz czyścić po każdym użyciu, dzięki czemu nie będą pokrywać ich bakterie i będą służyły ci przez lata. Warto też je odpowiednio przechowywać, aby nie niszczyło się włosie. Możesz w tym celu wykorzystać słoik albo starą szklankę. Umieść w nich pędzle pionowo, włosiem do góry. Możesz także zrobić etui z plastikowego, zamykanego pojemnika lub etui na telefon.

Waciki kosmetyczne i patyczki do uszu

Nieodpowiednio przechowywane waciki kosmetyczne i patyczki do uszu stają się niehigieniczne. Chcesz zadbać o ich czystość? Włóż je do słoików, które szczelnie zakręcisz i przytwierdzisz do tablicy magnetycznej albo uchwytu na ścianę. Możesz również w tym celu wykorzystać ozdobne doniczki albo nieużywaną cukiernicę w ciekawym kształcie.

Prostownica do włosów i suszarka

Prostownice do włosów, suszarki czy lokówki do włosów zajmują sporo miejsca w twojej łazience? Wykorzystaj organizer na dokumenty! Zwiń kable dookoła rączek i włóż wszystkie akcesoria do organizatora. Dzięki temu będą łatwo dostępne, a jednocześnie zachowasz porządek. Jeżeli nie masz, gdzie położyć takiego organizatora, zawieś go na drzwiach szafy. W każdej kieszonce możesz umieścić zarówno akcesoria do układania włosów, jak i szczotki, a nawet duże opakowania kosmetyków, płatków kosmetycznych czy środki do sprzątania łazienki.

Spinki do włosów i wsuwki

Wsuwki do włosów czy spinki są małe i wyjątkowo łatwo się gubią. Zamiast cały czas kupować nowe, zacznij je odpowiednio przechowywać. Zrób pojemniki i zawsze wkładaj do nich spinki tuż po ściągnięciu ich z włosów. Możesz wykorzystać w tym celu plastikowe opakowania po cukierkach. Ich zaletą jest to, że nie zajmują dużo miejsca.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama