Reklama

Sprawdzony trik na zatkaną toaletę. Wystarczy plastikowa butelka lub foliowy worek!

Zatkana toaleta potrafi przysporzyć sporo kłopotu, szczególnie jeśli w domu jest tylko jedna. To bez wątpienia problem, który trzeba rozwiązać jak najszybciej. Ale co zrobić, gdy w łazience brakuje przepychacza? Wypróbuj sprawdzone triki, o których piszemy w poniższym artykule. To tanie i niezawodne metody na odetkanie toalety.

Jakie mogą być przyczyny zatkania toalety?

Przyczyn zatkania toalety może być wiele, a najczęstszą jest zbyt dużo papieru toaletowego w muszli. Niektórzy do ubikacji wrzucają pampersy czy zużyte podpaski, co jest dużym błędem. Traktowanie toalety jak kosza na śmieci, nie przynosi nic dobrego. Jeśli do tego dochodzą problemy ze starą i niesprawną kanalizacją, to ryzyko zatkania znacznie wzrasta.

Jak rozpoznać zatkaną toaletę?

Znacząco podnoszący się poziom wody w muszli po jej spłukaniu, jest oznaką zatoru. Dodatkowo zatkaną toaletę rozpoznasz po brzydkim zapachu. Jest to spowodowane wolno spływającą cieczą i zgromadzonymi zanieczyszczeniami. Na rynku dostępnych jest wiele środków do udrożniania toalety. Natomiast w pierwszej kolejności warto wypróbować domowe sposoby. Jeśli nie masz pod ręką przepychacza, możesz użyć worka foliowego czy plastikowej butelki.

Reklama

Polecamy: Zmieszaj i wetrzyj w dywan. Banalny sposób na czyszczenie dywanów

Jak udrożnić toaletę foliowym workiem?

Pierwszym ze sposobów jest udrożnienie toalety za pomocą foliowego worka. Najpierw wyciągnij z muszli wszystkie odświeżacze, by nie utknęły w przepływie. Potem większych rozmiarów worek foliowy nałóż bezpośrednio na muszlę. Kluczowa w tym zabiegu jest izolacja worka za pomocą taśmy klejącej. Dzięki temu powietrze nie przedostanie się do środka. Następnie naciśnij spłuczkę, a gdy folia zacznie nabrzmiewać, naciśnij ją. Czynność powtórz kilka razy, dzięki czemu pozbędziesz się kłopotu.

Jak odetkać toaletę plastikową butelką?

Do wykonania tej czynności potrzebna ci będzie plastikowa butelka (każda wielkość). Następnie:

  • utnij dno plastikowej butelki i ponacinaj delikatnie jej ścianki wzdłuż w kilku miejscach,
  • włóż butelkę do odpływu toalety uciętym dnem do dołu,
  • płynnymi ruchami poruszaj zakręconą butelką w górę i w dół, do momentu odetkania toalety.

W razie potrzeby powtórz czynność kilkakrotnie, a po wszystkim wyrzuć butelkę do pojemnika na plastik.

Zobacz też:

Czy można zabrać psa na cmentarz? A do sklepu? Co mówią przepisy?

Przetrzyj liście roślin tym produktem. Będą błyszczące i piękne jak nigdy

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama