Reklama

Sprawdzone sposoby na miękkie ręczniki

Miękki i pachnący ręcznik to idealne dopełnienie kąpieli oraz sposób na przyjemny poranek. Jednak nie zawsze uzyskujemy takie efekty w praniu. Być może to wina nieodpowiednio dobranych środków lub programu. Jest jednak kilka sprawdzonych sposobów na miękkie i pachnące ręczniki. Podpowiadamy te najskuteczniejsze.

Pranie z cytryną i octem

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest namoczenie ręczników w cytrynie i occie przed ich wypraniem. Wystarczy po prostu zamoczyć ręczniki w zimnej wodzie z dodatkiem soku z jednej cytryny i dwóch łyżek octu. Następnie wkładamy ręczniki do prania. Nie należy przejmować się zapachem, tylko po prostu wyprać w pralce tak, jak zawsze. Po praniu nie będziemy czuć zapachu składników, a jedynie aromat płynu do płukania i miękkość ręczników.

Amoniak

Kolejny sprawdzony sposób, dzięki któremu nasze ręczniki i inne tkaniny będą miękkie. Wystarczy dodać do prania amoniaku, który zapobiega przywieraniu detergentów do tkanin. Gdy połączymy amoniak z octem, uzyskamy jeszcze lepszy efekt.

Ustawienie programu pralki

Ważne jest również odpowiednie ustawienie pralki, ponieważ temperatura wpływa na miękkość ręczników. W ilu stopniach najlepiej prać ręczniki? Zależy to w pewnym stopniu od gatunku materiału, z którego wykonany jest ręcznik. Optymalna temperatura wynosi 60 stopni dla bawełnianych, z kolei dla welurowych 40 stopni.

Warto unikać stosowania chemicznych środków do prania

Większość z nas - niestety - nadal używa chemicznych środków do prania. Warto wiedzieć, że chemiczne środki mogą uszkadzać włosie ręczników i sprawiać, że staje się ono twarde. Efekt? Szorstkie ręczniki. Polecamy przestawić się na naturalne środki do prania, które nie tylko skutecznie działają, ale zapewniają naszym ręcznikom miękkość.

Pamiętajmy, by nie przeciążać pralki

Jeśli chcemy, by wszystkie z tych rad mogły zadziałać, powinniśmy pamiętać, by nie przeciążać pralki. Zbyt duża ilość rzeczy w pralce może skończyć się tym, że tkaniny będą mniej miękkie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama