Sprawdzone sposoby na czyszczenie toalety

Czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych zajęć, ale nie musi być też utrapieniem. Wiele środków do tego przeznaczonych zawiera drażniące substancje, które mogą mieć szkodliwy wpływ na skórę dłoni. Domowe rozwiązania są o wiele bardziej ekologiczne i bezpieczne dla twojego zdrowia. Poniżej podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić toaletę.

Jak często myć toaletę?

Wszystko uzależnione jest od stopnia zabrudzenia muszli klozetowej oraz częstotliwości jej użytkowania. Jeśli czyścisz toaletę dokładnie, a dodatkowo używasz środków wspomagających, np. w postaci kostki do WC, czynność tę możesz wykonywać raz w tygodniu. Jeśli natomiast stopień zabrudzenia oraz ilość osadu i kamienia jest znacząca, toaletę najlepiej myj co kilka dni. Poniżej przedstawiamy cztery patenty na domowe sposoby czyszczenia muszli toaletowej. Dlaczego warto z nich skorzystać? Są ekologiczne i tanie, a ponadto nie podrażnią skóry rąk. Pamiętaj jednak o tym, aby wszystkie czynności wykonywać w rękawiczkach dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa.

Reklama

Zobacz też: Jak wyczyścić okap kuchenny? Sprawdzone sposoby

Cola

Cola to znany napój, który wszystkim kojarzy się z czasami dzieciństwa. Swoje zastosowanie znajdzie również podczas rutynowych porządków. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na umycie toalety jest to idealny środek, za pomocą którego usuniesz kamień i osad. Ponadto cola zawiera kwasy, które pomagają w skutecznym usunięciu plam.

Sposób użycia:

Do muszli wlej jedną puszkę coli, a następnie pozostaw na godzinę. W tym czasie substancje czynne zaczną działać. Napój rozpuści osad i kamień. W przypadku bardzo zabrudzonej muszli zostaw środek w toalecie na całą noc. Rano spłucz wodę, a resztki zabrudzeń wyczyść za pomocą szczotki do toalety.

Zobacz też: Domowe sposoby na czyszczenie fug

Sok z cytryny i soda oczyszczona

Jeśli w twojej toalecie jest dużo zacieków, warto wykorzystać połączenie soku z cytryny i sody. Takim roztworem usuniesz plamy oraz nieprzyjemny zapach z toalety. Soda oczyszczona zaś pomoże w pozbyciu się kamienia wewnątrz muszli.

Sposób użycia:

Rozsyp równomiernie sodę oczyszczoną po muszli i dodaj do tego kilka kropel z cytryny. Pozostaw tę mieszankę na dwie godziny. Następnie całość przetrzyj za pomocą szczotki i spłucz wodę.

Zobacz też: Jak prać poduszki i kołdrę z pierza?

Mieszanka z proszku do prania, sody i octu

Ta mikstura świetnie nada się do wyczyszczenia całej toalety - muszli i deski klozetowej. Potrzebujesz do tego jedną łyżkę sody, trzy łyżki octu oraz jedną łyżkę proszku do prania. Wszystko wymieszaj razem w dużej misce. Ważne jest, aby wszystkie składniki dokładnie się rozpuściły.

Sposób użycia:

Tak przygotowaną mieszankę wlej do wnętrza muszli klozetowej. Całą toaletę wyszoruj dokładnie od zewnętrznej strony za pomocą szczotki. Tym samym preparatem za pomocą ściereczki umyj resztę toalety. Na sam koniec wytrzyj wszystko do sucha ręcznikami papierowymi.

Tabletki do czyszczenia protez

Często pod powierzchnią wody stojącej wewnątrz muszli klozetowej gromadzi się ciężki do usunięcia osad. Jak temu zaradzić? Wystarczy, że do wnętrza toalety wrzucisz dwie tabletki do czyszczenia protez. Efekt będzie zachwycający! Substancję pozostaw na godzinę, a następnie spłucz wodę i dokładnie umyj całą muszlę.

Polecamy:

Jak prać kurtkę puchową?

Sposoby na spuchnięte panele. Jak je naprawić?

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Skuteczne sposoby na osady

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak myć toaletę | domowe sposoby na mycie toalety
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama