Reklama

Sprawdzone sposoby na czystą toaletę

Czysty i schludny dom to nasza wizytówka, a w szczególności czysta łazienka. Każdy lubi przecież załatwiać swoje osobiste potrzeby w przyjemnych warunkach. Pamiętajmy, że łazienka to pomieszczenie, w którym jest wiele bakterii, ponieważ panuje tam wilgoć. Wyjątkowo sporo znajdziemy ich w okolicach toalety, o której czystość należy dbać szczególnie. My podpowiadamy sprawdzone sposoby, dzięki którym nasze toalety będą zawsze czyste.

Toaletę czyścimy jak najczęściej

W związku z tym, że jedna osoba korzysta z toalety minimum kilka razy dziennie, gromadzi się na niej sporo bakterii. Jest ich jeszcze więcej, gdy korzysta z niej więcej osób. Jeśli dotyczy to naszego domu, warto czyścić toaletę codziennie, najlepiej na koniec dnia. Polecamy zalać ją płynem do dezynfekcji toalet i przetrzeć miejsca, które są brudne, środkiem dezynfekującym. Rano będzie nam miło załatwić swoje potrzeby w przyjemnych warunkach.

Do sprzątania toalety warto używać osobnych narzędzi

W związku z tym, że na toalecie i w jej okolicach znajduje się sporo zarazków, warto nie przenosić ich na inne powierzchnie i sprzęty. Do sprzątania toalety polecamy używać osobnych rękawiczek oraz gąbek. Po wyczyszczeniu toalety płynem dezynfekującym należy je wyprać i pozostawić do wyschnięcia. Po czyszczeniu należy przetrzeć toaletę ręcznikiem papierowym wcześniej spryskawszy ją raz jeszcze płynem do dezynfekcji.

Pamiętaj o szczotce

Oprócz regularnego czyszczenia sedesu nie możemy zapomnieć również o szczotce klozetowej oraz pojemniku, w którym się znajduje. Po każdym wyczyszczeniu muszli należy ją spłukać, a raz na kilka dni umyć dozownik i szczotkę płynem do dezynfekcji toalety.

Na kamień soda oczyszczona i ocet

Jeśli w naszej toalecie jest kamień, z łatwością usuniemy go domowym sposobem, a mianowicie mieszanką z sody oczyszczonej i szklanki octu. Mieszamy szklankę octu z 1/3 szklanki sody i wlewamy roztwór do toalety. Pozostawiamy go na 15-30 minut, a następnie czyścimy toaletę za pomocą szczotki. Jeśli zabrudzenia są trudne do starcia, warto użyć druciaka.

Świeży zapach w toalecie

Jeśli chcemy, by z naszej toalety nie wydobywał się nieprzyjemny zapach, wsypmy do niej raz w tygodniu szklankę sody oczyszczonej, która usunie brzydkie zapachy i zapobiegnie zatykaniu się rur.

Czysta deska klozetowa

Jeśli zauważymy, że deska klozetowa jest niepierwszej świeżości, należy ją spryskać delikatnym płynem czyszczącym, a następnie zetrzeć brud ręcznikiem papierowym. By usunąć z deski substancje chemiczne, warto przetrzeć ją na koniec ręcznikiem namoczonym w ciepłej wodzie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama