Reklama

Siedem niezwykłych zastosowań pasty do zębów

Pasta do zębów chroni zęby przed próchnicą, a tym samym ich wypadaniem. Sprawia, że kwalifikujesz się do pocałunków, które w innym wypadku by cię ominęły. Upewnia cię również w przekonaniu, że poranny sok pomarańczowy należy wypić przed szczotkowaniem. Jednak pasta do zębów posiada również inne zastosowania. Może pomóc ci zaoszczędzić pieniądze, sprawić, że będziesz jeszcze lepszym współlokatorem oraz uratować płyty TLC czy Alanis Morissette. Poniżej znajdziesz niezwykłe zastosowania pasty do zębów.

Reklama

Czyszczenie adidasów

Nowa para czystych adidasów sprawia, że twój krok jest bardziej skoczny i radosny, jednak wszystko znika, kiedy na gumowej podeszwie pojawiają się przebarwienia. Twój dumny chód zmienia się w szurający krok, a wszystko dlatego, że zdarłeś je o krawężnik.

Jednak nie ma się czym martwić, ponieważ odrobina pasty do zębów wszystko odwróci. Wystarczy, że wyszczotkujesz bok buta, aby wszystkie skazy zniknęły. Dzięki niewielkiemu wysiłkowi i paście do zębów będziesz znowu dumnie spacerował.

Czyszczenie żelazka

Nienawidzę prasować. Podczas tej czynności zawsze staram się poprawić kołnierzyki w koszulach i jak najszybciej powiesić je na wieszaku, póki są jeszcze ciepłe. Wolę zrobić to w ten sposób niż wyciągać później deskę, żelazko i butelkę z wodą. Jednak czasami coś mi nie wyjdzie i wszystkie rzeczy są pogniecione.

Ponieważ moje zdolności w kwestii prasowania są małe, to czasami moje żelazko staje się lepiące. Zazwyczaj zostawiłabym je w takim stanie, jednak z pomocą pasty do zębów żelazko wygląda jak nowe.

Polerowanie biżuterii

Żelazko nie jest jedyną rzeczą, która może być wyczyszczona przy pomocy pasty do zębów. Pierścionki z diamentami, które są tak brudne, że wyglądają jak cyrkonia. Wyszczotkuj je pastą do zębów i opłucz wodą. Czy pasek i szkiełko od twojego zegarka są na tyle brudne, że wygląda on jakby był bransoletką zrobioną z filcu lub postarzanej skóry? Wystarczy, że przetrzesz zegarek suchą ściereczką i pastą do zębów. Może nie sprawi, to że zegarek będzie wyglądał jak nowy, ale przynajmniej będziesz wiedziała, ile już jesteś spóźniona.

Czyszczenie motocykla

Kontynuując nasze polerowanie, pasta do zębów może nadać blasku również powierzchniom chromowanym. Jadąc na swoim motocyklu przez brudne ulice, na pewno zdarza się, że jest on potem brudny. Użyj papierowego ręcznika lub miękkiej szmatki z odrobiną pasty do zębów, a następnie wyczyść motor. Będzie on błyszczał, a może nawet będziesz bardziej widoczny dla samochodów chcących cię wyprzedzić.

Czyszczenie umywalki

To zastosowanie pasty do zębów na pewno już obiło ci się o uszy. Używając pasty do zębów możesz umyć okolice odpływu, kurka oraz samą umywalkę. Co jakiś czas otrzymuję komplementy na temat czystości mojej łazienki, a powodem jest właśnie pasta do zębów. Masz ją pod ręką, więc nie musisz szukać detergentów czy gąbek.

Ratowanie płyt CD

Młodsze osoby mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że kiedyś istniały takie rzeczy jak płyty CD i DVD. Zdarzało się, że zostały one zarysowane i muzyka czy film nie były płynnie odtwarzane. Z pomocą pasty do zębów i odrobiny szczęścia istnieje szansa na odratowanie takiej płyty.

Nałóż niewielką ilość pasty na zarysowaną część płyty. Następnie przy pomocy miękkiego i czystego ręcznika wetrzyj pastę w płytę, wykonując okrężne ruchy. Pozostałości pasty zetrzyj lekko wilgotnym ręcznikiem. Teraz możesz słuchać swojej ulubionej piosenki cały czas.

Pomoc w przypadku pryszcza

O nie! Jutro impreza/spotkanie/prezentacja, a na środku twojego czoła tworzy się wielki pryszcz, wyglądający jak trzecie oko. Zamiast go ignorować lub próbować go wycisnąć i modlić się o efekty, spróbuj sposobu z pastą do zębów.

Przed pójściem spać nałóż ją na pryszcza. Powinien się on zmniejszyć, a zaczerwienienie również nie powinno być tak widoczne.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama