Reklama

Siedem domowych sposobów na czyste fugi

Doczyszczenie fug pomiędzy płytkami to nie lada wyczyn. Następnym razem nie będzie to jednak takie trudne. Odkryjesz, że mycie fug może być łatwe i przyjemne, jeśli poznasz kilka domowych sposoobów. Oto i one.

Pasta do zębów

Pasta do zębów zawiera detergenty, środki ścierne i przeciwbakteryjne, które zapobiegają gromadzeniu się zanieczyszczeń i bakterii. Głównymi przyczynami powstawania żółtych fug. Pasty do zębów używaj tylko do białej fugi! Nałóż pastę na fugi i zostaw na godzinę lub dłużej, jeżeli fugi są bardzo zabrudzone. Następnie przetrzyj fugi szczoteczkę i spłucz obficie wodą. 

Ocet


Ocet ma działanie przeciwgrzybicze. Miskę wypełnij do połowy octem i dodaj łyżkę płynu do mycia naczyń. Namocz szczoteczkę w mieszance i wyczyść fugi. Zostaw do wyschnięcia, nie spłukuj. Płyn do mycia naczyń możesz zastąpić 30 kroplami soku z cytryny lub olejku lawendowego. Mieszankę możesz przelać do butelki z atomizerem i pryskać prosto na fugę.

Sok z cytryny

Tutaj można zastosować dwa proste sposoby: * zmieszaj sok z cytryny z grubo ziarnistą solą, do uzyskania pasty. Wetrzyj ją w fugę. Za pomocą szmatki lub szczoteczki wyczyść fugę. Zostaw na 10 minut, potem spłucz. Ten sposób świetnie usuwa rdzę. * szklankę gorącej wody wlej do miski. Cytrynę przekrój na pół i wrzuć je do wody. Zostaw na chwilę do zaparzenia. Następnie szczoteczką wyczyść brudne fugi. Woda musi być gorąca, kiedy czyścisz fugę. Para Czyszczenie parą jest ekologiczne. Gorąca para usunie wszelki brud nagromadzony na fudze. Niestety nie będzie on skuteczny w przypadku czarnych plam na fudze i pleśni. Oczywiście musisz mieć do tego odpowiednie urządzenie.

Soda oczyszczona


Połącz ze sobą łyżkę białego octu z sodą oczyszczoną, w proporcjach odpowiednich do uzyskania jednolitej pasty. Za pomocą szczoteczki nanieś pastę na fugi. Zostaw pastę na 10 minut. Następnie spłucz. Soda oczyszczona jest skuteczna w usuwaniu plam z oleju oraz plam po zwierzęcym moczu. 

Aceton


Nim użyjesz acetonu, szeroko otwórz drzwi w mieszkaniu ze względu na mocny zapach. Załóż rękawice i nasącz szmatkę acetonem, przetrzyj fugi. Mocząc szmatkę acetonem, pamiętaj że jest on bardzo niestabilny. Unikaj ognia, gdyż aceton jest łatwopalny. 

Woda utleniona


Chcesz, aby twe fugi były śnieżnobiałe? Przetrzyj je wodą utlenioną. Twoje trudy zostaną wynagrodzone, kiedy ujrzysz fugi bijące w oczy czystą bielą.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama