Sekretny przycisk w drzwiach piekarnika. Znajdź go, by ułatwić sobie użytkowanie sprzętu

Wysokie miejsce na liście trudnych do wyczyszczenia miejsc w domu znalazły się drzwiczki od piekarnika. Podczas wieloletniego użytkowania brud oraz resztki jedzenia dostają się nawet w najdrobniejsze szczeliny. Kiedy liczne patenty na ekspresowe czyszczenie zaczynają zawodzić, na ratunek przychodzi tajemniczy przycisk. Sprawdź, gdzie go znaleźć i jak wykorzystać go do ułatwienia sprzątania.

Chcesz wyjąć szybę z piekarnika? Użyj zatrzasków

Zaparowana i pokryta resztkami zaschniętego jedzenia szyba w piekarniku to jedno z trudniejszych miejsc do wyczyszczenia. Brak swobodnego dostępu sprawia, że stale wygląda na niechlujną i brudną. Nie wszyscy wiedzą, że w większości sprzętów tego typu znajdują się sekretne przyciski, które pozwalają w szybki sposób ją zdemontować. Jak to zrobić? Po otwarciu drzwiczek do piekarnika odchyl zaczepy znajdujące się u ich podstawy. W kolejnym kroku zdejmij listwę w górnej części, co pozwoli bez trudu wyciągnąć szybę.

Sprawdź: Włóż do piekarnika na pół godziny. Zaschnięty tłuszcz odklei się sam

Reklama

Ekspresowe czyszczenie szybki w drzwiach

Zabrudzona szybka w piekarniku utrudnia podglądanie przygotowywanych potraw. Jak szybko i skutecznie wyczyścić ją domowym sposobem? Pogromcami nagromadzonych plam i zacieków są soda oczyszczona i ocet jabłkowy. Te dwa produkty możemy wykorzystać na dwa sposoby.

W pierwszym z nich łączymy 3-4 łyżki sody oczyszczonej z odrobiną wody, aż do uzyskania gęstej pasty. Powstałym produktem szorujemy szybę na zewnątrz i od środka, a następnie zostawimy na kilka godzin. Po tym czasie przecieramy miękką gąbką lub ściereczką z mikrofibry nasączoną octem jabłkowym. Świetnie sprawdzi się także pasta z sody i octu, którą nanosimy na szybę i pozostawiamy na 15 minut.

Sprawdź: Jak wyczyścić piekarnik na błysk i usunąć zalegający tłuszcz?

Para wodna do odświeżania wnętrza piekarnika

Częste użytkowanie sprawia, że sprzęty tracą swój pierwotny perfekcyjny wygląd. Nie inaczej jest w przypadku piekarnika. Na szczęście istnieją sposoby, które przywracają mu dawną świetność, bez konieczności wydawania masy pieniędzy na drogie środki czyszczące. Do codziennego dbania o ten kuchenny sprzęt wystarczy para wodna.

Jak wyczyścić piekarnik za pomocą pary? Wystarczy, że do średniego naczynia żaroodpornego wlejesz zagotowaną wcześniej wodę i wstawisz do piekarnika nagrzanego do 140-150 st. C. Pozostaw je na 5-10 minut, a następnie wyjmij i poczekaj do momentu, aż piekarnik ostygnie. W kolejnym kroku dokładnie zetrzyj rozpuszczone resztki jedzenia ze środka i wytrzyj całość do sucha.

Sprawdź:

Czy da się uratować zalane panele? Metoda na spuchnięte panele, która nigdy nie zawodzi

Jak umyć mikrofalówkę bez detergentów? Te sposoby szybko rozprawią się z zaciekami i tłuszczem

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama