Reklama

Rzeczy, których warto pozbyć się z szafy i nie żałować

W naszych szafach, a w szczególności kobiecych, często brakuje miejsca. Powodem mogą być zbędne ubrania, które niepotrzebnie zajmują miejsce. Z niektórymi z nich trudno się rozstać, ponieważ łączy nas z nimi sentyment. W przepełnionych szafach znajdziemy również rzeczy, z którymi ani nie wiąże nas specjalnie dużo uczuć, a w dodatku są one zniszczone, za małe lub odwrotnie. Takich ubrań czym prędzej powinniśmy pozbyć się z szafy. Podpowiadamy, o jakie rzeczy chodzi konkretnie.

Bielizna, która nie nadaje się do użytku

Zacznijmy od bielizny, która jest zniszczona i nie nadaje się do użytku. Jeśli w swojej szafie znajdziemy majtki lub biustonosze, które są w nienajlepszej kondycji lub po prostu są zbyt małe, koniecznie się ich pozbądźmy. Używanej bielizny raczej nie powinniśmy oddawać na zbiórki charytatywne.

Białe bluzki, które są zżółknięte

Zdarza się, że w naszych szafach przechowujemy białe ubrania, które - niestety- w wyniku częstego noszenia, straciły swoją biel. Stały się szare lub zżółtknięte. Ich również powinniśmy się pozbyć. Jeżeli nie są bardzo zniszczone, możemy oddać je na potrzebujących.

Zbyt małe rzeczy

Niektóre osoby mają tendencję do chomikowania rzeczy w szafie, które są zbyt małe. Zapewne zostawiają je na czas, w którym będą szczuplejsze. Pamiętajmy jednak, by w takich sytuacjach postępować z rozwagą. Jeśli istnieje szansa, że schudniemy tyle, by wcisnąć się w konkretne ubranie, możemy je zostawić. Z kolei, gdy jest ono naprawdę małe, możemy nie mieć już z niego pożytku. Lepiej oddać je ludziom, którym faktycznie się przydadzą i ich ucieszą.

Zniszczona odzież sportowa

Kolejne na liście są zniszczone ubrania sportowe. Rozciągnięte stanik sportowy lub getry nie spełniają już swoich właściwości, więc albo używajmy ich jako odzież domową, albo pozbądźmy się ich z szafy.

Bluzki i sukienki z plamami pod pachami

Na jasnej odzieży często pozostawiamy plamy z potu, które lubią zasychać i są trudnozmywalne. Jeśli widać je bardzo wyraźnie i nie możemy ich sprać żadnymi preparatami, lepiej oddajmy je na potrzebujących lub wykorzystajmy w twórczy sposób - na przykład uszyjmy coś z części, które nie mają plam.

Nowa odzież, której przez długi czas nie założyliśmy

Na naszej liście znajduje się również nowa odzież, której dotąd nie założyliśmy. Zapewne wiele z takich rzeczy posiada jeszcze metki. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy kiedykolwiek je założymy, radzimy oddać takie ubrania do taniej odzieży lub dla potrzebujących.

Ubrania, które nosimy po domu

Niektóre osoby posiadają nadmiar tzw. "ubrań po domu". Stare swetry, bluzy, dresy, etc. potrafią naprawdę zagracić szafę. Dlatego zachęcamy, by w końcu zrobić z nimi porządek i zostawić sobie kilka ubrań, które nosimy w domu. Resztę możemy oddać na potrzebujących.

Zbyt wysokie szpilki

Ta porada dotyczy głównie kobiet, ponieważ to one zazwyczaj kupują szpilki. Problem jest z tymi zbyt wysokimi, które często powodują ból podczas chodzenia, a także mogą być przyczyną poważnych schorzeń, na przykład haluksów. Jeśli mamy takie szpilki w szafie, lepiej od razu spakujmy je i oddajmy do sklepu z tanią odzieżą lub sprzedajmy. By nie narażać innych na uszkodzenia, zalecamy, by po prostu wyrzucić buty.

Uszkodzona biżuteria

Również nasze szkatułki na biżuterię bywają przepełnione. Trudno się dziwić, jeśli przechowujemy w nich uszkodzoną biżuterię. Bransoletki, kolczyki lub łańcuszki, które nie nadają się już do założenia, a ich naprawa będzie sporo kosztować, zalecamy sprzedać lub przerobić.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama