Reklama

Rzeczy, których nigdy nie powinnaś trzymać w garażu!

Garaż jest zwykle miejscem, w którym przechowujemy wiele rzeczy, w tym narzędzia czy urządzenia, które mamy zamiar naprawić, ale nie wszystko to powinno się tu znaleźć. Zmieniająca się temperatura, nieizolowane podłogi i ograniczona ilość miejsca mogą stanowić problem w przypadku niektórych przedmiotów. Oto niektóre z rzeczy, których nie powinniśmy przechowywać w garażu:

Reklama

Farby

Farby do malowania wnętrz na bazie oleju nie powinny być przechowywane w garażu, gdyż latem mogą tu następować gwałtowne zmiany temperatur. Wysokie temperatury mogą sprawić, że farby nie będą się nadawały do użytku. Bywają przypadki, w których metalowe wiaderka, w których przechowuje się farby, zaczynają rdzewieć ze względu na wysoką wilgotność i nieszczelne drzwi, przez które może dostawać się woda.

Produkty żywnościowe w puszkach

Jedzenie w puszce nie powinno być zwykle przechowywane w temperaturze powyżej 20 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury, szczególnie powyżej 30 stopni Celsjusza, mogą spowodować ugotowanie się lub zniszczenie produktów w puszkach i cały zapas może się nadawać tylko do wyrzucenia.

Tkaniny i papiery

Kiedy w domu brakuje miejsca na koce, pościele czy ręczniki, wielu właścicieli domów korzysta z garażu jako schowka na nie. Niestety, wilgoć jaką można często spotkać w garażu, niszczy tkaniny bezpowrotnie, kiedy osadza się na nich pleśń. Ponadto, szkodniki mogą uznać takie rzeczy za doskonałe miejsce na uwicie gniazda.

Stare sprzęty elektroniczne

Wielu ludzi, zanim wyrzuci stare sprzęty elektroniczne, składuje je najpierw w swoim garażu. Ekstremalne wahania temperatur mogą jednak powodować osadzanie się na nich wilgoci i spowodować, że nie będą działać, mimo późniejszej naprawy.

Paliwo

Jeśli nie mamy odpowiedniej wentylacji w garażu, mogą się w nim gromadzić opary paliwa. Następnym razem, gdy będziesz odpalać samochód, iskra zapalająca silnik może spowodować wybuch zgromadzonych oparów. Propan może wywołać podobne zjawisko i powinien być przechowywany na zewnątrz, pod wiatą lub w dobrze wentylowanej części domu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama