Reklama

Rzeczy, które możesz wyczyścić w zmywarce

Zmywarka to idealne miejsce, by wyczyścić prawie każdą rzecz i pozbyć się zarazków. Kluczem do satysfakcji ze zmywarki jest wiedza na temat tego, co można do niej włożyć, a co lepiej myć ręcznie. Sprawdź, co możesz dzięki niej dokładnie umyć.

Szczotki i grzebienie

O ile masz plastikowe szczotki, a nie z włosiem, możesz umyć je w zmywarce. Najpierw jednak usuń z niej wszystkie włosy. Pamiętaj, by ją wysuszyć przed użyciem.

Nożyczki do paznokci, cążki i pęseta

Na tych rzeczach może gromadzić się bardzo dużo zarazków i bakterii, nie wspominając już o martwym naskórku. Wrzuć je do zmywarki i będą jak nowe.

Plastikowe zabawki dziecka

Dzieci ciągną swoje zabawki po podłodze, w ogrodzie i w innych miejscach, gdzie mogą znajdować się bakterie i zarazki. Pamiętaj, by należycie czyścić zabawki, by uniknąć chorób. Nie wkładaj do zmywarki żadnych elektrycznych zabawek lub zabawek na baterie.

Buty

Po co wkładać buty do pralki, którą mogą uszkodzić, gdy możesz wrzucić buty do zmywarki? Możesz w niej wyprać brudne kozaki, klapki czy buty sportowe.

Gąbki

Gąbki łatwo zbierają brud i bakterie, ale nie musisz ich wyrzucać po jednym użyciu. Wrzuć je do zmywarki, by pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń. Po wyschnięciu będą jak nowe.

Miski dla zwierzaków

Miski dla zwierzaków szybko się brudzą, jeśli nie są regularnie czyszczone. Resztki jedzenia, futra i śliny mogą być trudne do usunięcia. Aby je dokładnie wyczyścić, włóż je do zmywarki.

Maszynki do golenia

Nie musisz wyrzucać maszynek, jeśli pomiędzy ostrzami znajduje się trochę włosów i pianki. Włóż je do zmywarki, by wyczyścić je dokładnie.

Pędzle do makijażu

Każdy profesjonalista powie ci, że czyste pędzle to podstawa. Jeśli nie czyścisz ich regularnie, takie zabrudzone pędzle zbierają dużo zarazków i mogą przyczyniać się do pogorszenia stanu skóry. Umieść pędzle w koszyku na sztućce i włącz zmywarkę. Dzięki temu pozbędziesz się wszystkich bakterii.

Ochraniacze na zęby

Jeśli trenujesz sztuki walki lub inne niebezpieczne sporty, to pewnie musisz używać ochraniacza na zęby. Na pewno wiesz, że należy go myć każdego dnia –  inaczej w jamie ustnej zaczną rozwijać się bakterie. Dlatego dobrze jest umieścić ochraniacz w zmywarce, by wyczyścić go dokładnie.

Narzędzia ogrodowe

Jeśli nie są wykonane z drewna, możesz wyczyścić je w zmywarce. Dzięki temu unikniesz zanieczyszczeń krzyżowych w ogrodzie.

Szufelka i szczotka

Szczotka i szufelka to kolejne rzeczy, które łatwo zanieczyścić. Pozbądź się włosów ze szczotki, by nie zapchać zmywarki, a następnie umieść oba akcesoria w zmywarce.

Słuchawka prysznicowa

Masz słuchawkę prysznicową, którą z łatwością da się odkręcić? To dobrze, bo dzięki temu możesz umyć ją w zmywarce raz na trzy miesiące, by pozbyć się kamienia i brudu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama