Reklama

Przepis na domowe ściereczki czyszczące

Nie każdy lubi sprzątać i nie jest to rzecz dziwna. Sprzątanie kojarzy nam się z brudem, kurzem, a także ze zmęczeniem. Dlaczego zatem sprzątamy? Ponieważ praktycznie każdy z nas lubi czuć się komfortowo w swoim mieszkaniu. Jednak porządki nie muszą kojarzyć się nieprzyjemnie i trwać nieskończenie długo. Grunt to znaleźć dobry sposób, by szybko i efektywnie posprzątać. Pomóc w tym mogą m. in. jednorazowe chusteczki czyszczące. Są one doskonale nasączone, dzięki czemu usuwają większość zabrudzeń. Czyszczące ściereczki możemy również przygotować samodzielnie w domu. Zaoszczędzimy dzięki temu pieniądze, a zyskamy nową umiejętność. Przedstawiamy przepis na czyszczące chusteczki domowej roboty, które w szybkim tempie pomogą ci zadbać o czystość mieszkania!

Reklama

Jak wykonać domowe ściereczki czyszczące?

Składniki potrzebne do przygotowania ściereczek czyszczących:

* ręcznik papierowy;

* duży słoik;

* jedna szklanka wody destylowanej;

* trzy łyżki mydła kastylijskiego (może być zapachowe);

* dwie łyżki octu;

* cztery krople olejku cytrynowego.

Czyszczące ściereczki możemy przygotować w domu w bardzo prosty sposób, a co najważniejsze bez mieszania skomplikowanych mikstur, które negatywnie mogą wpływać na naszą skórę. Na początku musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości ręcznik papierowy, który nie będzie rwał się po lekkim pociągnięciu. Kiedy mamy już odpowiedni ręcznik, musimy pozbyć się tekturowej rolki z jego środka. Możemy zrobić to przy pomocy nożyczek lub małego nożyka.

Kolejny krok to znalezienie dużego słoika lub pojemniczka z przykrywką, w którym umieścimy ręcznik. Przed włożeniem go do słoika należy zwrócić uwagę na to czy wieczko pojemnika jest szczelne. Dostanie się powietrza do środka może spowodować, że ściereczki będą wysychać, a w konsekwencji nieefektywnie czyścić. Jeśli masz już dwie podstawowe rzeczy, czyli ręcznik kuchenny i pojemnik, możesz śmiało przejść do przygotowania mikstury, którą zalejesz ręczniki w pojemniku.

Sposób wykonania:

Połącz ze sobą wszystkie składniki i dokładnie wymieszaj. Najlepiej zrób to w niewielkim garnuszku, by z łatwością przelać jego zawartość do pojemnika z ręcznikiem. Kiedy ręczniki będą już wewnątrz pojemnika, wlej powoli całą zawartość garnuszka i poczekaj, aż wszystkie nasiąkną. Po upływie około pięciu minut sprawdź delikatnie czy wszystkie ściereczki są dostatecznie nasiąknięte. Jeżeli nie, skropl je odrobiną czystej wody.

Teraz ściereczki są już gotowe do użycia! Bez przeszkód możesz czyścić nimi każdą powierzchnię w domu, ponieważ są całkowicie bezpieczne dla drewnianych, metalowych i kamiennych tworzyw. Idealnie nadają się do przetarcia stołu w kuchni, jak i szklanych półek. Możesz śmiało myć nimi również lustro. Zapewniamy, że pokochasz te ściereczki za ich funkcjonalność i skuteczność.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama