Przechowywanie ścierek w lodówce. Niebywałe efekty cię zaskoczą

Ścierki służą przede wszystkim do sprzątania różnych powierzchni. Ich głównym przeznaczeniem jest pozbywanie się kurzu z mebli i sprzętów. Mogą również posłużyć do usuwania nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Zepsute jedzenie potrafi dać o sobie znać. Jak pozbyć się nieprzyjemnej woni? Podpowiadamy.

Dlaczego warto trzymać ścierki w lodówce?

Trzymanie ścierek w lodówce pomoże ci w pochłonięciu nieprzyjemnego zapachu z jedzenia. Do najszybciej psujących się produktów należy mięso, owoce, warzywa czy sery. Dzięki trikowi ze ścierką zachowasz świeżość pożywienia przez dłuższy czas. Ponadto ścierki pochłoną nadmiar wilgoci i pozwolą utrzymać lodówkę w czystości.

Ścierkę na przykład z mikrofibry warto włożyć do zamrażarki. Czystą szmatkę zwiń w kulkę i włóż do jednej z szuflad urządzenia na noc. Następnego dnia wyjmij ją i dokładnie potrzyj brudną tkaninę. Z pomocą zamrożonego materiału usuniesz bez trudu plamy z dywanu czy tapicerki mebli.

Reklama

Przeczytaj: Jak prać buty w pralce? Zrób tak, by ich nie uszkodzić

Ścierki na wilgoć w lodówce

W tym celu użyj nowych ścierek, które umieść na pułkach lodówki. Dopiero potem poukładaj artykuły spożywcze. Materiał pochłonie nadmiar wilgoci i sprawi, że z wnętrza urządzenia nie będzie czuć brzydkich zapachów. Pamiętaj też o regularnym myciu lodówki domowymi specyfikami.

Sprawdzi się kwasek cytrynowy czy soda oczyszczona. To produkty, które zniwelują nieprzyjemną woń i usuną wszelkie zabrudzenia. Wystarczy, że wymieszasz je ze sobą w równych proporcjach i dodasz odrobinę wody. Czystą ścierką wymyj każdy zakamarek lodówki. Pamiętaj też o uszczelkach, które są miejscem idealnym do rozwoju pleśni.

Zobacz:

10 słynnych mebli z PRL, które teraz są warte fortunę

Zrób jedną rzecz przed praniem ręczników. W mig przywrócisz im puszystość

Zmywa brud po gotowaniu, zacieki, plamy z płytek bez dodatku płynów. Kupisz ją za grosze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szmatki | ścierka | lodówka śmierdzi | wilgoć
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama