Reklama

Proste triki ułatwiające życie

Nasze życie jest szybkie i trudne. Jeżeli mamy możliwość aby je sobie ułatwić to dlaczego mielibyśmy z tego nie skorzystać? I właśnie dlatego stworzyliśmy listę prostych sztuczek, które ułatwią ci codzienne czynności. Wypróbuj wszystkie poniższe triki, a z pewnością przypadną ci do gustu.

Wbijanie gwoździ

Wbijanie gwoździ może być bolesne dla naszych palców. Kiedy nie trafimy w gwóźdź uderzamy w palce. Jeżeli chcesz zadbać o swoje palce i zapobiec uderzeniu użyj zwykłego spinacza do bielizny. Złap nim gwoździk przyłóż do ściany i podczas przybijania trzymaj nim gwóźdź tak długo, aż wbijesz go na tyle stabilnie, aby móc usunąć spinacz.

Pachnący papier toaletowy

Jeżeli chcesz zrobić swój własny pachnący papier toaletowy, to użyj zwykłego olejku zapachowego. Weź rolkę swojego papieru toaletowego i po wewnętrznej stronie wkrop kilka kropli. Pozostaw na około godzinę, aby zapach mógł swobodnie przeniknąć. W ten sposób stworzysz swoją rolkę papieru o ulubionym zapachu.

Jak szybciej naładować telefon

Jeżeli śpieszysz się i potrzebujesz szybko naładować telefon, przełącz go na tryb samolotowy. W tej opcji naładujesz go w znacznie krótszym czasie.

Jak obrać gotowane jajka w kilka chwil

Jeżeli jesteś miłośnikiem gotowanych jajek, to może zainteresuje się sposób na szybkie obranie jajek ze skorupek. Aby nie przywierały do jajka wystarczy, że podczas gotowania dodasz do wody łyżeczkę sody oczyszczonej. Gotuj jajka jak zwykle, a następnie opłucz w zimnej wodzie i po chwili możesz już obrać skorupki.

Jak połączyć przedłużacze

Jeżeli kabel twojego urządzenia jest zbyt krótki aby dostać do gniazdka, możesz użyć przedłużacza. Istnieje jednak ryzyko, że kable będą się rozpinać. Istnieje sposób i na to. Wystarczy, że w miejscu łączenia kabli zawiążesz supeł. W ten sposób kable będą naciągnięte, ale w miejscy łączenia napięcie będzie na tyle małe, aby przewody nie rozpinały się.

Zabezpiecz dywany przed ślizganiem

Jeżeli twoje dywany ślizgają się po podłodze, to może skończyć się to upadkiem, a w rezultacie bolesnym urazem lub nawet złamaniem kości. Warto więc zabezpieczyć dywan, aby nie jeździł po posadzce. Przyda się do tego taśma dwustronna lub rzep. Jeżeli chcesz skorzystać z samej taśmy, to przyklej ją do dywanu, zerwij warstwę ochronną i przyklej do podłogi. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że taśma dosyć szybko traci swoją przyczepność i zabezpieczenie wymaga odnowy. Możesz więc użyć rzepu. Przyklej jedną część do dywany, a drugą do podłogi. Po zlepieniu obu części ze sobą, dywan pozostanie na miejscu.

Zabezpiecz koniec taśmy

Skoro mowa o taśmie klejącej, to warto wiedzieć jak zabezpieczyć jej końcówkę, aby nie trzeba było szukać jej zbyt długo, kiedy przyklei się do rolki. Wystarczy do tego użyć zwykłego spinacza biurowego. Przyłóż go do wewnętrznej strony końcówki, a kiedy już się przyklei pozostaw na miejscu. W ten sposób zawsze będziesz wiedzieć gdzie znajduje się końcówka taśmy.

Jak równo przekroić ciasto

Jeżeli chcesz upiec idealny tort, przekładany masą i najlepiej z kilkoma warstwami, to nie musisz piec każdej kolejnej warstwy osobno. Zrób jeden wyższy biszkopt i przekrój go na mniejsze części. Jak jednak zrobić to w taki sposób, aby części były w miarę równe? Nóż niesie ze sobą ryzyko krzywego przekrojenia ciasta. Użyj więc nitki. Obkrój ciasto delikatnie dookoła, a następnie nitką przeciągnij dookoła i delikatnie pociągając przecinaj ciasto.

Odpalanie świeczek

Zdarzyło ci się podczas odpalania świeczek poparzyć palce? Zapomnij o tym. Możesz skorzystać z suchego makaronu spaghetti. Odpal zapałkę,a następnie podpal nią końcówkę makaronu. Będzie paliła się znacznie wolniej niż zapałka, a do tego jest o wiele dłuższa, więc możesz odpalić świeczki które są głęboko wypalone, a także nie ma obawy o poparzenia.

Jak sprawnie malować

Malowanie ścian, drzwi czy mebli może okazać się dziecinnie proste, jeżeli wiesz jak ułatwić i usprawnić sobie pracę. Najczęstszym problemem jest ociekająca z pędzla farba, która plami podłogę, a na malowanych powierzchniach tworzy brzydkie smugi. Jak temu zapobiec? Wystarczy zwykła gumka recepturka. Załóż ją na puszkę w ten sposób, aby przechodziła nad otworek. Za każdym razem, gdy będziesz moczyć pędzel, otrzyj na gumce nadmiar farby. W ten sposób na pędzlu pozostanie idealna ilość, a ty nie poplamisz podłogi.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama