Reklama

Proste triki ułatwiające codzienne czynności

Zwykłe codzienne czynności zajmują nam mnóstwo czasu. Oczywiście w szybkim tempie życia nawet nie zauważamy, ile czasu przepływa nam między palcami. A gdyby dało się uprościć niektóre czynności lub znaleźć rozwiązania dla pozornie nierozwiązywalnych problemów? Przedstawiamy listę prostych trików, które ułatwią ci życie! Jak poradzić sobie z oparzeniem? Podczas gotowania czy pieczenia poparzyłeś się o gorący garnek lub piekarnik? Istnieje wiele domowych sposobów, które są bardziej lub mniej skuteczne. Możesz oparzony obszar polać zimną wodą lub jeśli to tylko palec przyłożyć do ucha. Możesz również wypróbować nasz sposób! Weź niewielką ilość sosu sojowego i natrzyj nim oparzenie. Po chwili ból zniknie.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Przechowujesz w lodówce różne pokarmy, dlatego rozprzestrzenia się w nich ich aromat. Oczywiście są takie produkty, które pachną znacznie intensywniej od innych. Wówczas zapach w lodówce staje się nie do zniesienia. Jak sobie z tym poradzić? Najprościej użyć łyżki mielonej kawy rozsypanej na małym talerzyku. Umieść ją w lodówce i po problemie. Możesz jednak czuć intensywnie kawowy zapach, który nie dla wszystkich jest przyjemny.

Użyj wówczas fusów z czarnej lub zielonej herbaty, najlepiej liściastej. Zalej liście wrzątkiem, a potem odłóż do całkowitego wystygnięcia. Następnie umieść je na talerzyku i wsadź go do lodówki.

Kolejnym rozwiązaniem jest zastosowanie węgla aktywnego. Podobnie jak w wyżej wymienionych sposobach, wystarczy rozsypać go na spodku lub małym talerzyku i umieścić w lodówce. Zapach szybko zniknie.

Jak zapobiec czernieniu jabłek po obraniu?

Masz ochotę na placek z jabłkami lub po prostu chcesz wziąć jabłko do pracy lub szkoły? Obierz je ze skórki, wydrąż miąższ i skrop obficie sokiem z cytryny. Dzięki temu jabłka nie ściemnieją i będą wyglądać jak świeżo obrane. Dla neutralizacji kwaśnego soku, na koniec możesz posypać owoce odrobiną soli. Zrównoważy ona kwaśny smak cytryny. Użyj jedynie niewielkiej ilości, aby słony smak nie zdominował jabłek.

Jak poradzić sobie z zawilgoceniem przypraw?

Przesypanie przypraw z papierowych torebek do dozowników na kształt zwyczajnej solniczki jest bardzo wygodne i praktyczne. Jednak w takich pojemnikach przyprawy mogą pokryć się wilgocią. Wówczas ich użycie jest trudne, ponieważ przyprawa zaczyna zatykać otwory w dozowniku. Jak temu zapobiec? Wsypać odrobinę ryżu do pojemnika! Ryż szybko i skutecznie wchłania wodę, dlatego przyprawy pozostają suche.

Jak wyczyścić kamienny blat?

Posiadacze kamiennych blatów zastanawiają się, czym je wyczyścić. Można skorzystać z gotowych środków chemicznych lub wykorzystać bardziej naturalne metody. Jedną z nich jest użycie herbaty. Zaparz mocny napar i pozostaw do wystygnięcia. Następnie zamocz w nim szmatkę i dokładnie wytrzyj kamienny blat.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama