Reklama

Praktyczne zastosowania wazeliny

Wazelina to substancja, którą kojarzymy głównie z właściwościami kosmetycznymi. Jednak jak pokazuje praktyka, działanie nawilżające i natłuszczające skórę to nie jej jedyne zalety. Wazelina świetnie sprawdzi się w wielu codziennych sytuacjach: pomoże usunąć trudne plamy i wydłuży zapach perfum. To jednak nie wszystko. Poza tym, wazelina to bardzo tani produkt. Podpowiadamy, dlaczego warto mieć ją w domu i w torebce.

Reklama

Co warto wiedzieć o wazelinie?

Wazelina jest ekstraktem będącym produktem ubocznym destylacji ropy naftowej. Szczególnie znana jest z działania nawilżającego i natłuszczającego. To mazista, bezwonna, niewysychająca substancja, która zazwyczaj występuje w kolorze białym lub żółtym. Wazelina jest mieszaniną węglowodorów parafinowych z pogranicza stałego i ciekłego stanu skupienia. Wazelinę zazwyczaj stosuje się w kosmetyce, jednak warto wiedzieć, że posiada ona wiele praktycznych zastosowań, które zaskoczą niejedną perfekcyjną panią domu! Oto one.

Pomoże usunąć plamy po kosmetykach

Wazelina powinna znaleźć się w każdej damskiej torebce i kosmetyczce, a to dlatego, że świetnie radzi sobie z plamami z kosmetyków. By usunąć zabrudzenie, należy nałożyć niewielką ilość wazeliny na plamę, a następnie wyprać i wypłukać tkaninę.

Odświeży skórzane wyroby

Wazelina to doskonały środek do czyszczenia skórzanych wyrobów. Wykorzystując tę substancję szybko odświeżymy skórzane buty, torbę lub portfel. Wystarczy nanieść na gąbkę odrobinę wazeliny i przeczyścić skórę. Nadmiar wycieramy szmatką.

Wydłuży zapach perfum

Po wazelinę warto sięgnąć również, jeśli chcemy przedłużyć zapach perfum. By uzyskać taki efekt, przed perfumowaniem smarujemy skórę odrobiną wazeliny. Następnie pryskamy skórę perfumami.

Odstraszy owady od jedzenia naszych pupili

Pożywienie naszych pupili często atakowane jest przez owady. Z pomocą również przyjdzie wazelina. Wystarczy posmarować substancją miseczkę naszego zwierzaka, a następnie umieścić w niej jedzenie.

Nawilży usta i nada im połysk

Wazelina zastąpi również niektóre kosmetyki do makijażu, na przykład błyszczyk lub pomadkę nawilżającą. Dzięki właściwościom natłuszczającym usta będą pięknie błyszczeć. Ponadto, będą bardzo dobrze nawilżone.

Nawilży łapy naszych zwierzaków

Wazelina sprawdzi się także jako kosmetyk dla naszych zwierzaków. Jeśli ich łapy są bardzo suche, wystarczy regularnie smarować je niewielką ilością wazeliny.

Pomoże ściągnąć pierścionek z palca

Jeśli mamy problem ze ściągnięciem z palca pierścionka lub obrączki, posmarujmy go odrobiną wazeliny.

Ułatwi założenie kolczyków

Odrobina wazeliny ułatwi założenie kolczyków. Wystarczy posmarować miejsce, gdzie znajduje się dziurka wazeliną, a następnie włożyć w nią kolczyk. Dzięki wazelinie nasze uszy nie będą odczuwać również nadmiernego dyskomfortu podczas noszenia cięższych kolczyków.

Rozwiąże problem skrzypiących zawiasów

Wazelina pomoże również uciszyć skrzypiące drzwi. Wystarczy nanieść pędzelkiem wazelinę na zawiasy i gotowe!

Wazelina to tani i bardzo przydatny produkt, który pomoże nam w wielu awaryjnych sytuacjach. Warto mieć ją w domu, jak i w torebce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama