Reklama

Praktyczne zastosowania szamponu do włosów

Szampon do włosów to jeden z najbardziej powszechnych kosmetyków. Z pewnością używa go większość z nas, najczęściej do mycia włosów, ponieważ takie jest jego główne zastosowanie. Jednak, jak się okazuje, szampon, świetnie sprawdzi się w wielu innych czynnościach. Między innymi pomoże wyczyścić buty ze skóry i zabrudzenia ze ścian. Oto niecodzienne zastosowania szamponu do włosów, które z pewnością ułatwią ci codzienne życie.

Czyszczenie skórzanych butów

Szampon do włosów pomoże wyczyścić skórzane obuwie, nawet, jeśli jest bardzo zabrudzone. Wystarczy nanieść na buty szampon, a następnie wyczyścić je za pomocą ściereczki lub gąbki. Na koniec przecieramy obuwie lekko zwilżoną ściereczką.

Naoliwi zawiasy

Szampon można zastosować również do skrzypiących drzwi. Wystarczy je nasmarować odrobiną kosmetyku.

Pomoże wyczyścić liście kwiatów

Liście kwiatów bardzo szybko pokrywają się kurzem, dlatego należy go regularnie zbierać, by rośliny były zdrowe i atrakcyjnie się prezentowały. Niestety, czasami nie wystarczy przetrzeć liści suchą szmatką, by usunąć z nich kurz. W takim przypadku również sprawdzi się szampon do włosów. Jak go zastosować? Do miseczki z wodą dodajemy kilka kropli szamponu, a następnie moczymy w mieszaninie miękką ściereczkę i delikatnie przecieramy liście. Dzięki temu kurz będzie się na nich wolniej osadzał.

Zastąpi płyn do prania

Szampon do włosów możemy również stosować zamiast płynu do prania. Wystarczy wlać niewielką ilość do wody, w której pierzemy ubrania lub do pralki uprzednio rozcieńczając szampon z wodą. Ubrania będą czyste i pachnące.

Zamiennik kremu do depilacji

Jeśli skończył nam się krem do depilacji lub nie trafiliśmy jeszcze na ten odpowiedni, wykorzystajmy szampon do włosów, którego używamy na co dzień.

Pomoże usunąć naklejki

Jeśli chcemy zmyć stare naklejki, również użyjmy szamponu do włosów. Na początku namaczamy naklejkę wodą, następnie z szamponu i wody w miseczce tworzymy pianę, w której będziemy moczyć gąbkę (najlepiej zaopatrzyć się w taką z gładką i szorstką powłoką). Po namoczeniu naklejki należy szorować powierzchnię gąbką oraz pianą aż do momentu, gdy naklejka nie zejdzie całkowicie.

Pomoże wyczyścić przyrządy do włosów

Jeśli nie wiemy, czym wyczyścić przybory do włosów, z pomocą również przyjdzie szampon do włosów. Najlepiej rozcieńczyć jego niewielką ilość w misce z wodą i dokładnie wyczyścić w niej szczotki i grzebienie. Warto pamiętać, by robić to regularnie.

Środek czyszczący

Szampon do włosów wykazuje również właściwości czyszczące, dlatego możemy stosować go również jako środek czyszczący różne powierzchnie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama