Reklama

Praktyczne zastosowania lakieru do włosów

Lakieru do włosów używamy zazwyczaj w celu stylizacji włosów i utrwalenia fryzury. Jednak mało kto wie o jego innych, bardzo praktycznych zastosowaniach. Okazuje się, że lakierem do włosów możesz wywabić trudne plamy z ubrań, a także wypolerować obuwie. Ten popularny produkt zastąpi wiele specyfików czyszczących! Poznaj niezwykle praktyczne zastosowania lakieru do włosów, o których z pewnością nie miałeś pojęcia!

Reklama

Usuwa kurz i zapobiega jego osiadaniu

Lakierem do włosów szybko usuniesz kurz z mebli, podłogi i firanek, jednocześnie zabezpieczając je przed osadzaniem się kolejnej warstwy nieprzyjemnego pyłu. Meble i firanki należy spryskać lakierem zachowując odległość minimum 20 centymetrów. W innym wypadku lakier zmoczy je i pozostawi nieestetyczne ślady.

Pastuje i poleruje buty

Lakier do włosów świetnie poradzi sobie również z wypastowaniem i wypolerowaniem butów. Jeśli skończyła ci się pasta, lakier doskonale ją zastąpi. Wystarczy, że spryskasz nim buty, a następnie wypolerujesz je ściereczką z mikrofibry. Będą lśniły jak nowe!

Sprawia, że kwiaty dłużej pozostają świeże

Jeśli nie chcesz, by piękny bukiet kwiatów szybko zwiędnął, spryskaj łodygi lakierem do włosów przed włożeniem ich do wazonu. Na długo zachowają świeżość i piękny wygląd.

Usuwa trudne plamy z odzieży

Plama z wina lub szminki na koszuli? Jeśli nie masz pod ręką odplamiacza, możesz śmiało użyć lakieru do włosów! Spryskaj nim zabrudzenie, odczekaj aż lakier porządnie się wchłonie, a następnie wypierz koszulę w ciepłej wodzie z proszkiem.

Krochmali tkaniny

Jeśli chcesz szybko usztywnić obrus, ulubioną serwetkę lub kołnierzyk od koszuli, a nie masz czasu na tradycyjne krochmalenie, również sięgnij po lakier do włosów. Wystarczy nanieść na tkaninę kilka warstw specyfiku, ale nie wszystkie na raz. Po każdej warstwie lakieru należy odczekać, aż materiał przeschnie i dopiero nanosić kolejną.

Usunie sierść zwierząt

Twój kot lub pies zostawiają sierść na kanapie lub dywanie? Usuniesz ją szybko używając lakieru do włosów. Spryskaj nim szmatkę lub gąbkę, a następnie zbierz sierść z kanapy lub dywanu.

Zabija owady

Lakier do włosów rozprawi się również z uciążliwymi muchami i komarami. Wystarczy spryskać nim owada, który pod wpływem chemicznych substancji szybko umrze. Koniecznie zastosuj lakier do włosów, jeśli twój dom zaatakowały mrówki. Po prostu spryskaj miejsca, z których wychodzą owady.

Utwardza zamki

Jeśli zamek w kurtce lub spodniach jest zbyt luźny i nie chce się dopiąć, spryskaj go lakierem do włosów. Szybko wróci do formy!

Zapobiega powstawaniu oczek w rajstopach

W cienkich rajstopach nietrudno o oczko, które sprawia, że nie ubierzemy ich już do sukienki. By temu zapobiec, po ubraniu rajstop nanieś na nie dwie warstwy lakieru do włosów. Z pewnością dłużej będą ci służyć.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama