Reklama

Poznaj niezawodny trik na wybielenie poduszek. Będą białe jak chmurka

Często spotykamy się z problemem zżółkniętych poduszek. Powodem jest pot, który wnika w ich głąb. Na szczęście istnieje niezawodny sposób na pozbycie się tego problemu. Najlepiej sprawdzą się domowe sposoby. Jak wybielić poduszki, by wyglądały jak nowe? Dowiesz się z tego artykułu.

Czemu na poduszkach powstają żółte ślady?

Żółte i brązowe plamy na poduszkach powstają na skutek pocenia się podczas snu. Często powodem tego są również resztki kosmetyków, które pozostawiają brzydkie ślady. O ile same poszewki wystarczy wyprać, o tyle z poduszką jest większy problem. Częste pranie w pralce powoduje zbicie się wkładu, przez co poduszka nadaje się do kosza. Należy prać ją ręcznie i tylko w naturalnych detergentach. Pamiętaj też o wietrzeniu pościeli, gdyż jest ona siedliskiem szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.

Zobacz: Indywidualne ogrzewanie w bloku. Spiesz się z wnioskiem, zostało bardzo mało czasu, by dostać dopłatę

Reklama

Jak usunąć żółte przebarwienia?

Do prania zżółkniętych poduszek używaj wyłącznie naturalnych detergentów, gdyż nie wywołują one uczulenia. Świetnie sprawdzą się na przykład płatki mydlane. Wystarczy, że do głębokiej miski lub wanny nalejesz ciepłej wody i dodasz ten specyfik (proporcje 2:1). Zanurz poduszkę w mieszance i pozostaw na godzinę. W tym czasie dokładnie się wymoczy, a brzydkie ślady znikną w mgnieniu oka. Następnie dokładnie wypłucz poduszkę i mocno wyśnij z nadmiaru wody. Rozłóż równo na suszarce i jeśli tylko pogoda dopisuje, wystaw ją na zewnątrz. Mroźnie powietrze zabije bakterie i sprawi, że poduszka będzie pachnieć świeżością.

Przepis na domowy środek wybielający

Jeśli ślady są ciężkie w usunięciu, musisz zastosować nieco silniejsze środki. Warto posłużyć się sodą oczyszczoną i octem. Produkty te są bezpieczne, ale mają też właściwości wybielające i lekko żrące. 

  1. Do miski lub wanny nalej wody i dodaj sodę oraz ocet (proporcje 2:1:1). 
  2. Zamocz poduszkę w mieszance i zostaw na pół godziny, jeśli ślady nie zejdą, to na godzinę.
  3. Po upływie czasu wypłucz poduszkę pod bieżącą wodą i wystaw do suszenia na zewnątrz.

Pamiętaj, by rozłożyć ją równomiernie, by nie straciła swojego kształtu.

Polecamy:

Włóż kilka sztuk do pralki. Tak nie zniszczysz puchowej kurtki

Czyste ubrania mniejszym kosztem? Sprytne patenty na szybsze pranie i niższe rachunki

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama