Reklama

Pogromca kamienia w czajniku. Wsyp odrobinę, a sprzęt będzie działać jak nowy

Chyba nie ma w Polsce domu, w którym brakuje czajnika. Niezależnie od tego, czy mamy tradycyjny, czy elektryczny, z czasem w jego wnętrzu tworzy się kamień, który wpływa nie tylko na smak i jakość przyrządzanego napoju, ale przyczynia się do skrócenia żywotności sprzętu. Nie musisz się godzić na ten stan rzeczy ani wydawać majątku na specjalistyczne preparaty. Domowy odkamieniacz do czajnika przygotujesz z podstawowych produktów, które masz w kuchennych szafkach. Tanio, skutecznie i bez szorowania? To możliwe!

Jak odkamienić czajnik octem?

Jeśli kamień na dobre zagnieździł się w naszym czajniku, to nie ma co zwlekać z jego usunięciem. Kiedy osad pokrył wnętrze urządzenia, wystarczy sięgnąć po ocet spirytusowy, który szybko się rozprawi z kamieniem. Aby uzyskać odkamieniacz do czajnika, wystarczy wlać do środka pół litra wody oraz szklankę octu. Całość zagotować i zostawić na chwilę, aby środek zaczął działać i rozpuszczać kamień. Po tej czynności, trzeba wypłukać czajnik i pozostawić go na jakiś czas, ponieważ nieprzyjemny zapach z octu musi się ulotnić.

Reklama

Odkamienianie czajnika kwaskiem cytrynowym: Jak przeprowadzić?

Jeśli nie przepadamy za drażniącym zapachem octu, nie musimy załamywać rąk, ponieważ można sięgnąć po inny, sprawdzony środek, który szybko rozprawi się z kamieniem. Wystarczy sięgnąć po kwasek cytrynowy! Domowy odkamieniacz do czajnika uzyskamy, jeśli do jego środka pełnego wody wsypiemy zawartość saszetki. Teraz nie pozostaje nic innego, jak całość zagotować, odczekać aż ostygnie i pożegnać kamień raz na zawsze. Przed użyciem czajnika po odkamienianiu, warto go dobrze przepłukać.

Usuwanie kamienia z czajnika sodą

Jeśli akurat nie mamy w domu ani kwasku cytrynowego, ani octu, ale za to mamy odrobinę wolnego czasu, to można sięgnąć po sodę oczyszczoną, z której łatwo można wykonać odkamieniacz do czajnika. Wystarczy cztery łyżki stołowe białego proszku wymieszać w półtora litra wody, wlać do czajnika i pozostawić na godzinę. Po tym czasie kamień powinien zniknąć. Niestety, czasem po zastosowaniu tego zabiegu, w czajniku może niezbyt przyjemnie pachnieć. Ale i na tę niedogodność jest sposób i to banalny. Trzeba tylko kilka razy zagotować w czajniku wodę, a zapach zniknie.

Zobacz także:

Zmieszaj odrobinę z wodą. Genialny pateny na zacieki na płytkach w łazience

Tajemniczy przycisk w drzwiczkach piekarnika. Do czego służy?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama