Reklama

Płyn do płukania jamy ustnej i jego nietypowe zastosowania

Jeszcze kilka lat temu płyn do płukania ust dla wielu Polaków wydawał się nowinką, ale dziś już wiadomo, że – wraz z pastą do zębów i nićmi dentystycznymi – jest niezbędnym produktem pozwalającym zachować prawidłową higienę jamy ustnej. A co daje stosowanie płynu do płukania ust? Przede wszystkim ogranicza ilość bakterii, a także zapobiega osiadaniu się płytki nazębnej oraz chroni dziąsła przed bolesnymi schorzeniami. Okazuje się, że płyn do płukania jamy ustnej ma o wiele więcej zastosowań, które mogą pomóc w wielu okolicznościach. Poznajmy nietypowe zastosowania płynu do płukania ust!

Reklama

Pomocny w czyszczeniu toalet!

Jeśli nasza muszla sedesowa swoje najlepsze czasy ma już dawno za sobą, a obecne na rynku płyny do mycia toalet nie są w stanie jej doczyścić, można skorzystać z płynu do płukania ust. Wystarczy środkiem do higieny dokładnie polać muszlę klozetową, a następnie wyszorować za pomocą szczotki. Ten patent nie tylko ułatwi usunięcie osadu np. z kamienia, ale także pomoże zdezynfekować powierzchnię toalety. Oczywiście, płyn do płukania jamy ustnej może też być pomocny w czyszczeniu umywalki oraz wanny czy prysznicowego brodzika.

Wyczyść sprzęty na błysk!

Rzadko można spotkać gospodarstwo domowe, w którym nie jest obecny telewizor albo monitor. Niestety, często na nich osiada kurz, a także pojawiają się tłuste plamy, które bardzo trudno usunąć bez szorowania. Jeśli ekran telewizora lub monitora jest zabrudzony tak, że środki do czyszczenia przestały sobie z plamami radzić, warto sięgnąć po płyn do płukania jamy ustnej. Wystarczy odrobiną nasączyć szmatkę i delikatnie przetrzeć powierzchnię urządzenia. To szybki sposób nie tylko na usunięcie kurzu, ale także tłustych plam.

Pozbądź się brzydkiego zapachu!

W każdym gospodarstwie domowym obecne są wiadra, w których składuje się śmieci. Niestety, czasami odpadki mogą tak nieprzyjemnie pachnąć, że trudno pozbyć się przykrej woni. Oczywiście, kosze na śmieci trzeba regularnie myć, ale jeśli chcemy szybko pozbyć się wydobywających się z niego aromatów, warto nasączyć chusteczkę płynem do płukania jamy ustnej i wrzucić ją do kosza. Oczywiście, dla lepszego efektu można kosmetykiem umyć wnętrze pojemnika, co równocześnie pomoże usunąć znajdujące się w nim bakterie.

Piękny zapach ubrań!

Wiele osób wzięło sobie do serca zalecenia lekarzy oraz dietetyków i regularnie uprawia sport. Jednak wylewanie siódmych potów na siłowni czy podejmowanie się aktywności fizycznej na świeżym powietrzu sprawia, że intensywnie się pocimy. Niestety, zapach sportowych ubrań może pozostawiać wiele do życzenia, nawet po regularnym praniu. Jeśli odzież sportowa przesiąkła nieprzyjemną wonią, można namoczyć ją w ciepłej wodzie z dodatkiem jednej miarki płynu do płukania jamy ustnej. Specyfik nie tylko błyskawicznie odświeży odzież, ale także zredukuje ilość obecnych w tkaninach bakterii. Dla lepszego efektu można dodać płyn do płukania jamy ustnej do pralki.

Zdezynfekuj szczoteczkę do zębów!

Szczoteczka do zębów narażona jest na obecność w niej bakterii. Wszystko przez to, że wilgoć znajdująca się między drobnym włosiem sprzyja namnażaniu się drobnoustrojów. Nawet w wypadku, kiedy szczoteczkę wymieniamy raz na miesiąc, warto ją zdezynfekować od czasu do czasu. Najlepiej wykorzystać znajdujący się w łazience płyn do płukania jamy ustnej! Sposób jest banalny: wystarczy umieścić szczoteczkę w kubku (włosiem do dna), a następnie nalać taką ilość płynu, aby zakryć jej główkę. Po kilkunastu minutach takiej kąpieli nasza szczoteczka będzie pozbawiona bakterii, które mogą powodować choroby jamy ustnej.

Przedłuż trwałość kwiatów ciętych!

Cięte kwiaty to idealna ozdoba naszych domów. Niestety, szybko tracą na atrakcyjności: więdną i odpadają od nich płatki. Na szczęście, istnieje wiele sposobów na to, aby przedłużyć żywotność ciętych kwiatów, a wśród nich jest wykorzystanie płynu do płukania jamy ustnej! Co należy zrobić? Wystarczy jedną miarkę rozpuścić w czterech litrach wody i taką mieszankę umieścić w wazonie z ciętymi kwiatami.

Zobacz też:

Jak czyścić i dezynfekować okulary? Co zrobić, by nie parowały?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama