Reklama

Pięć nietypowych zastosowań mydła

Mydło kojarzy nam się głównie z kosmetykiem do mycia rąk, ciała, ewentualnie z zamiennikiem proszku do prania. Jest jednym z najstarszych kosmetyków, a wielu z nas nadal mało wie o jego alternatywnych i bardzo praktycznych zastosowaniach. Przedstawiamy pięć sposobów, jak ciekawie i efektywnie wykorzystać mydło w domu.

Reklama

Zabija mszyce

Jeśli twoje rośliny cierpią przez atakujące je mszyce, wybawieniem może okazać się szare mydło. Przygotuj w butelce ze spryskiwaczem roztwór z szarego mydła i wody. Kilka razy dziennie, przez siedem dni pryskaj rośliny specyfikiem. Po kilku dniach mszyce powinny zniknąć.

Czyści pędzle i zabrudzenia z farby

Mydło świetnie radzi sobie z czyszczeniem zabrudzeń, a szczególnie pędzli, po różnego rodzaju farbach. Jeśli miałeś w domu remont, a pozostałością są brudne, zaschnięte pędzle, które mógłbyś jeszcze wykorzystać, zamocz je w misce z ciepłą wodą i mydłem. Najlepiej sprawdzi się szare lub naturalne. Zapewniamy, że szybko i skutecznie rozpuści farbę.

Odblokuje zawiasy

Jeśli zawiasy w twojej szufladzie lub szafce źle działają, wystarczy, że nasmarujesz je pastą przygotowaną z szarego mydła i wody. Nałóż jej niewielką ilość na prowadnicę w szufladzie lub na zawiasy w szafkach. Pamiętaj, by zrobić to w momencie, gdy zauważysz usterkę. Zapobiegnie to całkowitej blokadzie i zepsuciu się mebla.

Zabezpiecza przed malowaniem

Roztwór z mydła i ciepłej wody pomoże nam także dokładnie umyć powierzchnie przed malowaniem. Najlepsi malarze stosują tę sprawdzoną metodę jako solidne przygotowanie do malowania ścian. Umyj ściany czystą szmatką, zamoczoną w sporządzonym specyfiku i poczekaj aż wyschną. Teraz możesz śmiało malować ściany.

Usuwa trudne plamy

Mydło świetnie sprawdzi się również jako odplamiacz. Okazuje się, że potrafi usunąć nawet takie plamy, z którymi nie radził sobie drogi detergent. Jeśli masz problem z plamą z wina lub tłuszczu, spróbuj zaprać ją w szarym mydle. Jeżeli po praniu nie zniknie ona całkowicie, dodaj do wody niewielką ilość sody oczyszczonej.

Mydło, szczególnie szare, doskonale sprawdza się w usuwaniu różnego rodzaju plam i zabrudzeń. Warto zatem przekonać się o jego skutecznym działaniu, zanim wydamy pieniądze na kolejny drogi detergent czyszczący.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama