Reklama

Pięć naturalnych sposobów walki z pleśnią

Pleśń błyskawicznie pojawia się w wilgotnych, ciepłych i źle zaizolowanych miejscach. Najczęściej możemy zobaczyć ją w rogach pomieszczeń czy w łazienkach. Jest nie tylko nieestetyczna, ale przede wszystkim bardzo szkodliwa dla zdrowia. Zarodki pleśni wydzielają mikotoksyny, które są odpowiedzialne za alergię, astmę, bóle głowy, złe samopoczucie, a nawet częstsze infekcje górnych dróg oddechowych czy bóle mięśni. Sprawdź, jak raz na zawsze pozbyć się pleśni z domu za pomocą naturalnych i bezpiecznych metod.

Reklama

Ekologiczny spray zwalczający pleśń

Ekologiczny spray do zwalczania pleśni w domu z łatwością przygotujemy sami. Do pojemnika z atomizerem wystarczy wlać szklankę wody oraz 2 łyżki olejku herbacianego. Ma on silne właściwości przeciwgrzybicze i odkażające. Mieszanką należy spryskać wykwity pleśni, a po 2-3 dniach całość wyszorować wodą z dodatkiem szarego mydła i wytrzeć do sucha lub wysuszyć suszarką.

Jak pozbyć się pleśni w łazience?

Pleśń najczęściej pojawia się w zakamarkach łazienki i na fugach. Aby się jej pozbyć, na zabrudzone miejsca wystarczy nałożyć pastę przygotowaną z proszku do pieczenia (trzeba dodać do niego odrobinę wody), a po kilkunastu minutach wszystko dokładnie wyszorować.

Pleśń usuniemy też za pomocą wody zmieszanej z ekstraktem z cytryny lub pestek grejpfruta (30 kropli ekstraktu należy zmieszać z 0,5 l wody). Mieszanka ma silne właściwości odkażające, a do tego wspaniale pachnie i odświeży powietrze w łazience.

Usuwanie pleśni za pomocą octu i wody utlenionej

Pleśni pozbędziemy się również, używając octu spirytusowego. Miejsca z zarodnikami grzyba wystarczy obficie polać lub spryskać octem, a po kilku godzinach dokładnie wyszorować wodą z mydłem. Podobny efekt uzyskamy, w ten sam sposób stosując wodę utlenioną. Po 10 minutach należy zetrzeć ją ściereczką, zbierając też resztki pleśni.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama