Reklama

Oto, dlaczego warto wlewać glicerynę do pralki

Gliceryna to jedna z substancji, która powszechnie wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym. To właśnie dzięki niej skóra jest jędrna i gładka, co szybko sprawiło, że jej działaniem zainteresowało się wiele pań na całym świecie. Oczywiście, to nie tylko jedyne zastosowanie gliceryny, ponieważ może być wykorzystywana w gospodarstwie domowym. Okazuje się, że jest pomocna również podczas prania - wystarczy zastąpić nią tradycyjny płyn do płukania. O tym, dlaczego warto wlewać glicerynę do pralki przeczytasz poniżej.

Czym jest gliceryna?

Gliceryna to substancja pochodzenia roślinnego lub pozyskiwana w sposób syntetyczny. Najczęściej używana jest - jak już zostało wspomniane - w przemyśle kosmetyczny, gdzie często dodaje się ją do kremów przeciwzmarszczkowych, ponieważ poprawia napięcie skóry. Poza tym jest również składnikiem niektórych medykamentów. Gliceryna ma o wiele więcej zastosowań, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane w gospodarstwie domowym, przede wszystkim z powodu jej właściwości chemicznych: w temperaturze pokojowej jest gęstą cieczą o bezwonnym zapachu i delikatnie słodkawym smaku.

Reklama

Dlaczego warto wlewać glicerynę do pralki?

Chyba każdy, kto korzysta z pralki, marzy o tym, aby ubrania z niej wyciągnięte były miękkie i gładkie. Niestety, trudno taki efekt osiągnąć nawet wtedy, gdy stosuje się płyny do płukania wiodących marek. O taki stan rzeczy można obwiniać stan urządzenia, jakość wody, a także materiał, z jakiego wyprodukowana jest odzież. Aby jednak osiągnąć zamierzony efekt, wystarczy sięgnąć po glicerynę. Wystarczy, że do podajnika zamiast płynu do płukania tkanin wlejemy glicerynę. Ile? Dwie łyżki w zupełności wystarczą.

Jak działa gliceryna wlana do pralki? Ona zmiękcza wodę i tkaniny, co ułatwia pozbywania się osadów na materiale. W efekcie nasze tkaniny po wyciągnięciu z pralki nie tylko są miękkie i delikatne, ale także przedłużamy ich trwałość! Zastąpienie gliceryny płynem do płukania tkanin ułatwia także prasowania naszych ulubionych ubrań, a także zmniejszy nieprzyjemne elektryzowanie się. 

Domowy płyn do płukania tkanin

Nie tylko działanie gliceryny wlanej do pralki i uzyskiwany efekt powinien na przekonać do jej zastosowania. Jej zaletą jest jej łatwa dostępność (można kupić ją w aptece), a także niska cena! Z gliceryny można w łatwy sposób przygotować domowy płyn do płukania tkanin: wystarczy dodać do niej ulubiony olejek eteryczny. Choć o gustach się nie dyskutuje, lepiej sięgnąć po lawendowy, ponieważ to podwójna korzyść. Nie dość, że ładnie pachnie, ale także zapobiegnie gnieżdżeniu się szafie moli!


Zobacz także:
Jak uporządkować kable? Najlepszy sposób na porządek w domu
Szukasz czajnika? Zobacz, czym kierować się przy jego wyborze
Początek sezonu grzewczego. Kiedy kaloryfery zaczną grzać?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama