Osiem przedmiotów codziennego użytku, które są pełne zarazków

Bakterie są częścią każdego żywego organizmu. Rozróżniamy bakterie dobre oraz te, które są przyczyną różnych chorób. Znajdują się na obiektach użytku codziennego, a niektóre z tych przedmiotów ma na sobie więcej bakterii niż sedes. Oznacza to, że ludzie powinni zwracać uwagę na to czego używają i często czyścić te przedmioty, dzięki temu zmniejszą ilość znajdujących się na nich bakterii. Niektóre z przedmiotów mogą pokrywać bardzo groźne bakterie takie jak E.coli, Salmonella, Staphylococcus.

Pierścionek

Pierścionki kryją pod sobą więcej zarazków niż ktokolwiek może sobie wyobrazić. To dlatego, że znajduje się zawsze w stałym miejscu i cały czas dotyka ludzkiego ciała. Kiedy myjemy się, chodzimy do toalety, kiedy jemy, pierścionek zawsze jest na dłoni.

Zarazki znajdują dla siebie ciemne i wilgotne miejsce pod pierścionkiem. Aby zapobiec zarazkom i bakteriom, pierścionki powinny być zdejmowane, a miejsce pod nimi dokładnie i często czyszczone.

Pralka i ubrania

Pranie ma za zadanie usunąć wszelkie zanieczyszczenia i zarazki z naszych ubrań. Zazwyczaj ubrania są prane razem z bielizną. Zaskakującym faktem jest to, że bielizna zawiera około 0,1 g kału. Co za tym idzie, jeśli pierzesz swoje ubrania i bieliznę razem, to już po praniu twoje wszystkie ubrania będą pokryte odrobiną fekalia.

Przez to można odnaleźć szkodliwe bakterie takie jak bakterie Ecoli i coliform. Pralki również zostają zanieczyszczone, bo i w nich można zaleźć śladowe ilości bakterii i fekaliów.

Pieniądze

Pieniądze krążą wszędzie i ludzie, z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami na dłoniach mogą ich dotykać. Oprócz oczywistych bakterii, badania wykazały, że pieniądze są pokryte śladowymi ilościami kokainy i innych zanieczyszczeń. Większość ludzi stara się uważać i myje ręce po kontakcie z brudem i po wizycie w toalecie.

Obawiają się nawet, że ich pożywienie może dotykać osoba z brudnymi rękami. Jednak nie widzą najmniejszego problemu w tym, że osoba podająca im wcześniej jedzenie teraz przyjmuje i wydaje pieniądze

Prawda jest taka, że kasjer może być idealnym siedliskiem dla bakterii, jego dłonie mogą być brudniejsze niż ogrodnika.

Klawiatura komputerowa

W dzisiejszych czasach komputery są tak często używane jak książki i pióra. Jedynym problemem jest to, że ciężko je wyczyścić. Przez to są one siedliskiem zarazków i bakterii.

Można iść do toalety, a po skorzystaniu umyć ręce, jednak później wraca się do korzystania z klawiatury, która wbrew pozorom ma więcej bakterii niż sedes i zacząć jeść na przykład owoc, trzymając go w tych samych brudnych dłoniach. Czyszczenie klawiatury co najmniej raz na miesiąc może przyczynić się do zmniejszenia ilości bakterii i zarazków znajdujących się na niej

Wózek na zakupy

Kiedy pchasz wózek będąc skoncentrowanym na zakupach, to twój mózg koncentruje się zupełnie na czymś innym niż stopień zabrudzenia wózka. Jednakże, biorąc pod uwagę jak wiele osób korzysta z wózków w sklepie, jest to niemożliwe by były czyste i bez zarazków czy bakterii.

Wózki są narażone na różnego rodzaju jedzenie, w tym także surowe, na wkładane do nich dzieci, a czasem, gdy są pozostawione na parkingu, na znajdujący się tam brud. To właśnie na parkingu gromadzi się najwięcej nieczystości. Na wózkach i dzieciach które są do nich wkładane wykryto bakterie takie jak Coliform co może prowadzić do zakażenia Salmonellą.

Blat kuchenny

Każdy pokarm w procesie przetwarzania przechodzi przez blat kuchenny, zanim gotowy do spożycia trafi na stół. Przez to wierzch blatu jest narażony na różnego rodzaju brud i zarazki.

Blat może być pokryty bakteriami E.coli z kurczaka i surowego mięsa lub brudem z korzeni warzyw, z naczyń i tak dalej. Jeśli blat nie jest często czyszczone i dezynfekowany, może stać się idealną stołówką da bakterii.

Komórka

Telefon komórkowy dotykamy w każdym momencie i nie ma znaczenia czy jesteśmy w kuchni podczas gotowania i dotykania surowego mięsa czy sprzątamy dom. Niektórzy ludzie nawet używają swoich telefonów podczas korzystania z toalety. Naraża to telefon na zbieranie różnego rodzaju bakterii i zarazków.

Mimo tego niewiele osób myśli o tym by często czyścić swój telefon. Przez to telefony stają się źródłem gromadzenia i przekazywania niebezpiecznych bakterii takich jak E.coli.

Deski do krojenia

Deski do krojenia są miejscem, gdzie kroimy kurczaka i surowe mięso. Jeśli nie są one odpowiednio oczyszczone, mogą być siedliskiem niebezpiecznych bakterii takich jak E.coli. Bardzo niebezpieczne jest krojenie warzyw, zwłaszcza spożywanych na surowo , na desce nie wyczyszczonej po wcześniejszym przygotowywaniu surowego mięsa.

Deski drewniane są największymi siedliskami zarazków, a wszystko dlatego, że są porowate. Płyty z tworzyw sztucznych są bezpieczniejsze, ale ich gładka powierzchnia może być uszkodzona podczas cięcia przez co pojawiają się rysy w których bakterie i zarazki mogą się ukrywać i rozwijać.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama