Oryginalne zastosowania płynu do naczyń

Płyn do naczyń to z pewnością jeden z najstarszych i najpopularniejszych środków czyszczących. Jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do mycia naczyń, jednak okazuje się, że doskonale sprawdza się również w innych czynnościach. Czy wiedziałeś, że z pomocą płynu do naczyń możesz pozbyć się chwastów lub usunąć plamy z kosmetyków i kredek? Ten popularny produkt ma jeszcze szereg zaskakujących zastosowań, o których wielu z nas nie ma pojęcia! Przedstawiamy te najciekawsze i najbardziej praktyczne.

Czyści materiałowe obuwie

Jeśli nie wiesz czym wyczyścić ulubione trampki lub adidasy, sięgnij po płyn do mycia naczyń. Skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, a przy tym nie uszkadza tkanin. Jest zatem idealnym i najbezpieczniejszym środkiem do czyszczenia materiałowego obuwia. Z jego pomocą odświeżysz również torby, plecaki, oraz płaszcze!

Czyszczenie butów krok po kroku:

1. Wlej do niewielkiej miski ciepłą wodę, a następnie dodaj do niej kilka kropel płynu do naczyń.

2. Zamocz gąbkę w preparacie, a następnie wyczyść nią dokładnie buty.

3. Jeśli na obuwiu są trudne plamy, nanieś na nie płyn i zmyj go po kilkunastu minutach. Plama powinna zejść.

Usuwa tłuste plamy z tkanin

Płynu do naczyń możesz użyć także w celu usunięcia tłustych plam z różnego rodzaju tkanin. Sprawdzi się on zarówno w czyszczeniu firanki, delikatnego obrusu, jak i grubego koca. Wystarczy nanieść na plamę niewielką ilość płynu, a po kilkunastu minutach delikatnie zmyć gąbką tłuszcz. Po plamie nie zostanie ślad!

Zwalcza chwasty

Chwasty atakują twoje rośliny? W tym przypadku również płyn do naczyń przyjdzie z pomocą! Przygotuj na jego bazie roztwór z wodą (kilka kropel na jeden litr wody) i przelej go do butelki z atomizerem. Pryskaj roztworem chwasty kilka razy w tygodniu. Szybko zobaczysz efekty!

Idealny czyszczenia kamienia naturalnego

Granit lub marmur wymagają specyficznej pielęgnacji, gdyż łatwo można je uszkodzić. Najlepiej czyścić je delikatnymi środkami, na przykład płynem do naczyń, który skutecznie usunie brud, a przy tym nie uszkodzi tworzywa. Kamień naturalny należy myć ciepłą wodą z dodatkiem kilku kropel płynu do mycia naczyń.

Nadaje się do mycia różnego rodzaju podłóg

Okazuje się, że płynem do mycia naczyń można bez obaw myć każdy rodzaj podłogi! Oczywiście, gdy uprzednio odpowiednio rozcieńczymy go w wodzie. Kilka kropel płynu do naczyń i miska ciepłej wody wystarczą, by dokładnie umyć podłogę w co najmniej dwóch dużych pokojach!

Usuwa zabrudzenia z kosmetyków i kredek

Płyn do naczyń poradzi sobie również z plamami po kosmetykach i kredkach. Jeśli dzieci znowu pomalowały ścianę, wystarczy zetrzeć plamę gąbką z niewielką ilością płynu do naczyń. Natomiast, jeżeli kosmetyki ubrudziły twoje ubrania, namocz je w wodzie z płynem do naczyń, a następnie wypierz. Po plamach nie będzie śladu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama