Reklama

Nietypowe zastosowania woskowanego papieru do pieczenia

Woskowany papier jest szczególnie ceniony przez panie domu i amatorów słodkości, ale okazuje się niezbędny i bardzo pomocny nie tylko przy robieniu przepysznych wypieków. Czy wiesz, że dzięki niemu możesz usprawnić działanie zasłonki prysznicowej, przywrócić blask łazienkowej armaturze, zabezpieczyć szafki przed gromadzeniem się kurzu, ułatwić i przyspieszyć prasownie albo łatwo odkorkować zaczętą butelkę wina? Poznaj mniej lub bardziej nietypowe zastosowania woskowanego papieru. Znając je, rozwiążesz niejeden dokuczliwy, codzienny problem i unikniesz mniejszych lub większych wpadek.

Reklama

Papier woskowany a oporne wieszaki i zasłony prysznicowe

Wieszaki w twojej szafie nie chcą sprawnie przesuwać się po metalowym drążku i wydają przy tym bardzo nieprzyjemne dla ucha dźwięki? Zastosuj sprawdzony trik i potrzyj drążek woskowanym papierem. Hałaśliwy problem zniknie. Sięgając po tę metodę, rozwiążesz także kwestię opornej zasłony prysznicowej w łazience. Po prostu potrzyj drążek, na której wisi papierem, a będzie przesuwała się po nim sprawnie i szybko.

Jak nawoskować papierem zamki?

Nie raz nie dwa zmagamy się z niesfornymi zamkami wszytymi w kurtki, torebki czy swetry. Jeśli odmawiają nam posłuszeństwa, sięgnijmy po wykorzystywany do wypieków papier i go nim nawoskujmy. Będzie chodził jak po maśle.

Jak ochronić narzędzia przed rdzą?

Skoro o usprawnianiu mowa, to warto nadmienić, że woskowany papier świetnie sprawdzi się w roli środka konserwującego ogrodnicze narzędzia. Nie tylko usunie z nich wszelkie uporczywe zabrudzenia, ale też skutecznie zabezpieczy je przed działaniem rdzy.

Jak usunąć papierem kurz z podłogi?

Papier woskowany posiada też doskonałe właściwości pielęgnacyjne i świetnie czyści zabrudzone powierzchnie. Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się gromadzącego się na podłodze kurzu, odetnij odpowiednio duży kawałek woskowanego papieru, nałóż go na wilgotnego mopa i zabezpiecz taśmą klejącą. Tak przygotowanym narzędziem wytrzyj starannie podłogi. Ten prosty zabieg trawi, że będą lśniły czystością i zapobiegnie nadmiernemu gromadzeniu się kurzu w przyszłości.

Jak zminimalizować ilość kurzu na półkach?

"Antykurzowe" właściwości papieru woskowanego można spożytkować także w inny sposób. Jeśli chcesz zadbać o porządek w kuchennych szafkach lub szufladach w lodówce i zapobiec nadmiernemu gromadzeniu się w nich zanieczyszczeń, wyłóż je woskowanym papierem i regularnie go zmieniaj przy okazji porządków. Jeśli woskowany papier rozłożysz na górze szafek, uzyskasz ten sam efekt. Zabezpieczysz je przed kurzem z zewnątrz, zachowasz czystość i ułatwisz sobie sprzątanie.

Jak papierem przywrócić blask armaturze?

Zmagasz się z uporczywymi białymi plamami po wodzie widocznymi na łazienkowej armaturze i nie wiesz, jak wybrnąć z kłopotu? I w tym przypadku pomoże ci niezawodny woskowany papier. Jak go wykorzystać? Solidnie oczyść kran ze wszystkich zabrudzeń, a na koniec natrzyj go papierem. Pozostała na powierzchni armatury warstwa wosku skutecznie zapobiegnie gromadzeniu się wody i tworzeniu się w ten sposób uporczywych osadów.

Jak ochronić papierem deskę do krojenia?

Często kroisz na drewnianej desce mięso i zostają na niej trudne do usunięcia zabrudzenia? Następnym razem zabezpiecz jej powierzchnię woskowanym papierem. Pozostałości i soki po mięsie zostaną na papierowym ochraniaczu i będzie ci łatwiej utrzymać twoją deskę w czystości.

Jak ułatwić sobie prasowanie?

Twoje żelazko odmawia ci posłuszeństwa i opornie prasuje tkaniny? Pojawiły się też na nim silne zabrudzenia? Starannie przetrzyj jego stopę papierem woskowanym. Przy następnym użyciu żelazo powinno działać bez zarzutu i sprawnie przesuwać się po ubraniach.

Jak zabezpieczyć papierem zalane książki?

Czytałaś książkę i przez nieuwagę wylałaś na nią wodę lub sok? Umieść między stronami arkusze woskowanego papieru i odczekaj aż wyschną. Dzięki temu prostemu trikowi zapobiegniesz sklejaniu się kartek i ich zniszczeniu.

Jak zabezpieczyć papierem zaczętą butelkę wina?

Otworzyłaś butelkę z winem, ale nie dopiłaś go do końca i chcesz ją ponownie dobrze zabezpieczyć, a następnie bez problemów otworzyć? Starannie owiń korek papierem woskowanym i zabezpiecz nim butelkę - tak, żeby papier wystawał ponad powierzchnię. Przy ponownym smakowaniu wina nie zaskoczy cię żadna przykra niespodzianka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama