Reklama

Nietypowe zastosowania torebek z herbatą

Torebki z herbatą z pewnością goszczą w większości naszych domów. W końcu Polacy lubią pić herbatę. Jednak, jak pokazuje doświadczenie, torebki z herbatą możemy wykorzystać nie tylko do parzenia herbaty. Pomogą nam w wielu codziennych sytuacjach. Przedstawiamy kilka pożytecznych zastosowań torebek z herbatą.

Reklama

Pomogą usunąć nieprzyjemny zapach z dłoni

Jeśli nasze dłonie nieprzyjemnie pachną na przykład po przygotowaniu potraw z czosnkiem lub cebulą, natrzyjmy je zaparzoną torebką z herbatą. Nieprzyjemny zapach zniknie.

Złagodzą podrażnioną skórę

Torebki z herbatą można wykorzystać również do łagodzenia podrażnień na skórze. Wystarczy je zaparzyć, a następnie przyłożyć w zaczerwienione i podrażnione miejsca na skórze. Odczujemy ulgę.

Zmniejszą opuchliznę na oczach

Torebki z herbatą pomogą również zmniejszyć opuchliznę na oczach oraz ich zmęczenie. Wystarczy je zaparzyć, a następnie położyć na powieki na kilkanaście minut i zrelaksować się.

Nawóz do kwiatów

Zaparzone torebki herbaty można śmiało wykorzystać jako nawóz do kwiatów. Wystarczy, że umieścimy ją na dnie doniczki lub w ziemi. Związki zawarte w herbacie sprawiają, że rośliny dłużej są zdrowe, a jednocześnie piękne.

Pochłonie nieprzyjemne zapachy

Torebki z herbatą możemy wykorzystać również jako odświeżacz powietrza, ponieważ wykazują zdolność pochłaniania nieprzyjemnych zapachów. Świetnie sprawdzą się w domach i mieszkaniach, w których przebywają zwierzęta. Można wrzucić je również do butów, które nieprzyjemnie pachną. To wszystko dzięki antybakteryjnym właściwościom liści herbaty.

Sprawią, że naczynia będą błyszczeć

Jeśli mamy problem z umyciem tłustych naczyń, również pomogą nam torebki z herbatą. Jak je zastosować? Wystarczy dorzucić kilka torebek do wody, w której namaczamy naczynia. Tłusty osad szybciej zniknie, a nasze naczynia łatwiej będzie wyczyścić na błysk!

Nadadzą meblom połysk

Zaparzona torebka herbaty pomoże również nabłyszczyć ciemne, drewniane meble. Wystarczy przetrzeć je saszetką, a następnie suchą, czystą szmatką. Połysk gwarantowany! Dzięki tej metodzie oszczędzamy pieniądze na specjalistycznych środkach przeznaczonych do polerowania mebli.

Ułatwi czyszczenie wykładzin i dywanów

Torebki z herbatą możemy wykorzystać również do wyczyszczenia i odświeżenia dywanów oraz wykładzin. Zużyte torebki najlepiej zbierać i przechowywać w lodówce, żeby się nie zepsuły. Gdy będziemy mieć już wystarczającą ilość, by pokryć całą powierzchnię dywanu, należy wysypać liście z torebek i nieco osuszyć. Kiedy będą jeszcze odrobinę wilgotne, wysyp je na oczyszczoną podłogę. Na koniec pozostawiamy je do całkowitego wyschnięcia, a następnie odkurzamy lub zamiatamy herbatę.

Pomoże przegonić szkodniki z domu

Torebki z herbatą pomogą również odstraszyć szkodniki z domu. Wystarczy powkładać je w miejsca, w których grasują szkodniki. Można włożyć je do szafek, spiżarki, dziur w podłodze. Efekt działania torebek można wzmocnić namaczając je w olejku miętowym.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama