Reklama

Nietypowe zastosowania tabletek do zmywarki. Poznaj je koniecznie!

Chociaż wszystkim znane jest pierwotne przeznaczenie tabletek do zmywarki, warto poznać inne ich zastosowanie. Świetnie sprawdzą się w przypadku czyszczenia przypalonych naczyń czy usuwania kamienia z pralki. Produkt ten skutecznie rozmiękcza brud, a także ma właściwości dezynfekujące. Jakie są nietypowe zastosowania tabletek do zmywarki? Sprawdź koniecznie!

Domywanie przypalonych naczyń

Tabletka do zmywarki bez trudu poradzi sobie z przypalonymi naczyniami, które ciężko domyć zwykłymi detergentami. Kapsułki te mają działanie rozmiękczające brud, dlatego łatwo doczyścisz nimi brudną patelnię czy brytfankę. Rozwiązanie jest proste - zalej naczynie gorącą wodą i wrzuć do niej tabletkę. Roztwór zostaw przynajmniej na godzinę, aby zanieczyszczenia odkleiły się od dna naczynia. Pozostałości możesz delikatnie usunąć gąbką tak, by nie porysować powierzchni patelni czy garnka.

Czyszczenie kuchennego zlewu

Kolejne zastosowanie tabletki do zmywarki to czyszczenie zlewu kuchennego przy jej użyciu. Specyfik ten bez trudu upora się z osadem, który widoczny jest szczególnie na czarnej powierzchni. Do niewielkiego naczynia nalej ciepłej wody, a następnie rozpuść w niej tabletkę do zmywarki. Szorstką gąbkę zamocz w roztworze, wyciśnij i przemyj dokładnie zabrudzony zlew, nie pomijając baterii i suszarki na naczynia. Specyfik pozostaw na kilka minut, a następnie umyj wszystko jeszcze raz czystą, wypłukaną gąbką. Do polerowania zlewu użyj ręczników papierowych lub suchej szmatki z mikrofibry.

Reklama

Usuwanie kamienia i pleśni z pralki

Kapsułki do zmywarki poradzą sobie też z uporczywym kamieniem osadzającym się podzespołach urządzenia, a także na ścianach bębna. Innym problemem może być pleśń, której sprzyja wilgotne środowisko. Dlatego istotne jest częste otwieranie drzwi od pralki i szuflady na proszek. Dzięki temu zapewniona zostaje odpowiednia cyrkulacja powietrza. Wrzuć dwie tabletki do wnętrza pralki i ustaw pusty cykl prania, najlepiej ten najkrótszy. Po skończonym czyszczeniu drzwi urządzenia zostaw otwarte. Na sam koniec przygotuj mieszankę z tabletki do zmywarki i wody (proporcje 1:1) i umyj nią szufladę, a także gumowy kołnierz pralki. Dokładnie wyczyść środek tej części, gdyż właśnie tam gromadzi się pleśń.

Efektywne mycie toalety

Kapsułki do zmywarki mogą posłużyć również podczas mycia toalety, gdyż mają właściwości dezynfekujące. Oprócz zapewnienia świeżości, produkt ten pomoże udrożnić zapchane rury. W pierwszej kolejności wrzuć jedną kostkę do muszli i zostaw na pół godziny. Po upływie czasu spłucz wodę i szczotką toaletową wyszoruj pozostałe zabrudzenia. Osad oraz kamień znajdujący się w muszli zejdzie bez problemu. Mieszanką przygotowaną z wody i tabletki do zmywarki możesz również przemyć deskę i zewnętrzną część toalety.

Jak zrobić samodzielnie tabletki do zmywarki?

W domowym zaciszu możesz samodzielnie przygotować tabletki do zmywarki. Jest to ekologiczne rozwiązanie, a ponadto pomoże zaoszczędzić trochę pieniędzy. Oto składniki, które będą ci potrzebne:

  • 2 szklanki sody oczyszczonej,
  • 1 szklanka soli,
  • 2 szklanki kwasku cytrynowego,
  • 1 szklanka wody.

Sposób przygotowania:

  1. Rozgrzej piekarnik do 200 stopni Celsjusza, a następnie rozsyp na blachę sodę oczyszczoną. Pozostaw ją na godzinę.
  2. Po upływie czasu wyjmij sodę z piekarnika i wymieszaj ją w niewielkim naczyniu z solą i kwaskiem cytrynowym. Całość zalej wodą i mieszkaj, aż uzyskasz gęstą papkę.
  3. Do foremek na lody przelej przygotowany specyfik i odstaw na godzinę. Po tym czasie tabletki do zmywarki będą gotowe do użytku!

Czytaj więcej:

Jak prać kurtkę z pierzem? Zobacz, jak zrobić to prawidłowo

Sposób na odpowietrzanie kaloryfera. Instrukcja krok po kroku

Skarpetki znikają podczas prania? Wypróbuj ten trik

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama