Reklama

Nietypowe zastosowania tabletek do czyszczenia protez

Tabletki do czyszczenia protez mogą okazać się bardziej użyteczne niż może ci się wydawać. Zaskoczy cie fakt, jak wiele możesz dzięki nim osiągnąć. Jeżeli ciekawi cię co możesz zrobić z tabletkami do czyszczenia protez, to przedstawiam listę najciekawszych zastosowań. Koniecznie wypróbuj wszystkie.

Reklama

Przywróć blask diamentom

Jeżeli twoje diamentowe kolczyki lub pierścionek straciły swój blask, to możesz łatwo go odzyskać. Weź dowolne naczynie, wlej do niego szklankę wody i wrzuć jedną tabletkę do czyszczenia protez. Do jeszcze musującego płynu wrzuć czyszczoną biżuterię i gotowe. Po kilku minutach wyciągnij ją z cieczy, opłucz ciepłą wodą i wypoleruj miękką szmatką. Diamenty będą błyszczeć jak nowe. Wyczyść kryształowy wazon


Jeżeli umieszczasz wiaty w kryształowym wazonie, to po pewnym czasie zauważysz, że na ściankach powstał pierścień z osadów i kamienia. Nawet najuporczywsze szorowanie nie jest w stanie tego usunąć. Wykorzystaj więc tabletki do czyszczenia protez. Napełnij wazon wodą i wrzuć jedną tabletkę. Musująca substancja poradzi sobie z każdym zanieczyszczeniem. Wystarczy opłukać wazon i gotowe. W ten sam sposób wyczyścisz wszystkie butelki, karafki i termosy.


Wyczyść ekspres do kawy

Twarda woda pozostawia osady wszędzie. Nawet w ekspresie do kawy. Aby urządzenie posłużyło ci dłużej, należy regularnie czyścić wszystkie osady. Jak jednak to zrobić? Możesz wykorzystać tabletki do czyszczenia protez. Dwie tabletki umieść w zbiorniku na wodę, to szybko wyczyści cały pojemnik. Aby wyczyścić przewody wewnątrz urządzenia, przepuść cykl kawy dwukrotnie. Następnie dwukrotnie przeprowadź płukanie czystą wodą.


Wyczyść toaletę

 Jeżeli szukasz prostego i skutecznego sposobu na wyczyszczenie toalety, to spróbuj tabletek do czyszczenia protez. Wrzuć dwie tabletki do muszli i pozostaw na 20 minut. Po tym czasie wyczyść toaletę i spłucz. Sprzątnie nigdy nie było takie proste.

Odetkaj zatkany zlew

Zatkany zlew jest nie lada wyzwaniem. Aby szybko i skutecznie odetkać przepływ, użyj tabletek do protez. Wrzuć dwie do zlewu i zalej gorącą wodą. Płucz aż problem zniknie. Musująca ciecz powinna szybko pozbyć się zatoru. Jeżeli to nie pomoże, to wrzuć do odpływu dwie tabletki i zalej je szklanką octu. Pozostaw na 20 minut i zalej dużą ilością gorącej wody. W ten sposób pozbędziesz się każdego zatoru.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama