Reklama

Nietypowe zastosowania skórki z pomarańczy

Nie masz pomysłu, jak skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów, wyczyścić przybory kuchenne lub wypędzić insekty z domu? Znamy na to sprawdzony, tani, a w dodatku w pełni naturalny sposób! Mowa o skórce z pomarańczy, która znajduje zastosowanie w sprzątaniu, kulinariach, a także w kosmetyce. Oto kilka tych najciekawszych.

Reklama

Usunie nieprzyjemny zapach z butów

Nie możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów? Włóż skórkę z pomarańczy do butów na noc. Następnego dnia wywietrz dokładnie buty i ponownie umieść skórkę w bucie. Pochłonie nieprzyjemne zapachy i bakterie.

Odświeży powietrze

Skórkę z pomarańczy możesz wykorzystać również jako naturalną zawieszkę odświeżającą powietrze. Wystarczy, że zawiesisz ją w pomieszczeniu, w którym nieprzyjemnie pachnie, na przykład w łazience. Pomarańcza, jak i inne cytrusy, wykazuje zdolność pochłaniania zapachów.

Wyczyści drewniane przybory kuchenne

Nie możesz doczyścić przyborów kuchennych z buraków lub sosu? Namocz je, następnie skropl sokiem z pomarańczy, a na koniec dokładnie wyczyść skórką owocu. Pokochasz tę metodę!

Odstraszy insekty

Skórka z pomarańczy pomoże również pozbyć się insektów. Co należy zrobić? Umieścić skórkę w miejscu, które zaatakowały insekty. Mrówki, pchły czy mole przestraszą się jej zapachu.

Ujędrni skórę

Pomarańczowa skórka sprawdzi się także jako składnik naturalnych kosmetyków. Warto dodawać ją do peelingów i balsamów do ciała. Ujędrni i wygładzi skórę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama