Reklama

Nietypowe zastosowania skórki pomarańczy

Skórka pomarańczy jest niezwykle przydatna w pracach domowych. Nie wyrzucaj jej, zanim do końca nie wykorzystasz drzemiącego w niej potencjału. Zawiera olejek cytrusowy, który jest bardzo dobry dla twojej skóry, możesz nią też wyczyścić metalowe i skórzane powierzchnie… Oto niektóre niezwykłe zastosowania skórek od pomarańczy:

Reklama

Czyszczenie stali nierdzewnej

Świeże skórki pomarańczy mogą być zastosowane do czyszczenia i nabłyszczania przedmiotów wykonanych ze stali nierdzewnej, jak choćby zlew kuchenny. Po prostu weź kilka świeżych skórek i zastosuj je tak, jak używasz gąbki czy zmywaka. Po takiej kuracji stal stanie się dodatkowo odporna na plamy pozostawione przez wysychającą wodę.

Zmiękczanie zbrylonego brązowego cukru

Z pomocą skórek pomarańczy możesz zabezpieczyć brązowy cukier przez zbrylaniem się i wysychaniem. Umieść świeżą skórkę pomarańczy w pojemniku z cukrem, a po jakimś czasie zauważysz, że zmiękł i kruszy się. To dzięki wilgoci oddanej mu przez skórkę, która sama pięknie wyschła i może być dalej użyta do pieczenia. Dodatkowo, cukier przeszedł zapachem pomarańczy, co doda uroku zimowej kawie.

Przykry zapach z obuwia

Jeśli chcesz pozbyć się przykrego zapachu z obuwia, włóż do środka kilka świeżych skórek pomarańczy. Ułóż je wewnętrzną stroną na dnie buta, a ten przejmie wilgoć skórki oraz jej zapach, które sprawią, że będzie pięknie pachniał.

Użyj skórek jako kubka

Jeśli delikatnie i pomału obierzesz pomarańczę, tak, że połówka pozostanie nierozerwana, możesz wykorzystać ją jako kubek do trzymania żelek, cukierków i innych słodyczy.

Herbata pomarańczowa

Skórki pomarańczy można wykorzystać do przyrządzenia herbaty. Następnym razem, kiedy będziesz robić herbatę, dodaj skórek i ciesz się wspaniałym rezultatem.

Środek na komary

Trzymaj komary z daleka dzięki wysmarowaniu skóry skórkami pomarańczowymi. Potrzyj skórę ich zewnętrzną stroną przed wyjściem na dwór.

Myjka

Możesz użyć skórek pomarańczowych do peelingu ciała. Owiń kilka skórek gazą i wcieraj ją w skórę kiedy bierzesz prysznic. Spowoduje to, że twoja skóra zacznie błyszczeć i stanie się jaśniejsza.

Obniżenie niepokoju, lęku i depresji

Olejek zawarty w skórkach pomarańczy może być stosowany jako środek na obniżenie poczucia niepokoju, lęku oraz depresji. Najlepszym sposobem aplikacji jest masaż olejkiem ze skórki pomarańczowej.

Awaryjna lampa olejowa

Napełnij wydrążoną skórkę z połówki pomarańczy olejem z oliwek, a stworzysz awaryjną lampę oliwną. Jako knota możesz użyć miękiszu pomarańczy. Jest to proste do wykonania i stanowi świetne rozwiązanie, kiedy nic lepszego nie ma pod ręką.

Rozpałka

Olej ze skórki pomarańczy jest łatwopalny. Następnym razem, kiedy będziesz rozpalać ogień, użyj skórki pomarańczowej zamiast papieru do rozpałki. Spalanie skórki w kominku pozwoli także na usunięcie smoły.

Odświeżacz powietrza

Użyj skórek pomarańczy w charakterze odświeżacza powietrza. Włóż kilka z nich do lodówki aby poprawić zapach. Możesz także trzymać trochę skórek w pojemniku na śmieci, aby zwalczyć przykre zapachy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama