Reklama

Nietypowe zastosowania skarpetek

Zdarza ci się zgubić jedną z pary skarpetek w praniu lub nie wiesz, co zrobić z tymi, których już nie używasz? Kto z nas nie zna tych problemów! Okazuje się jednak, że samotna skarpetka wcale nie musi być bezużyteczna. Wystarczy trochę kreatywności, by pomysłowo i praktycznie ją wykorzystać! Przedstawiamy kilka oryginalnych zastosowań skarpetek, których już nie używamy, lub które nie posiadają swojej pary.

Reklama

Szmatka do czyszczenia

Pojedynczą skarpetkę, ale najlepiej gorszej jakości można śmiało stosować jako szmatkę do czyszczenia. Oczywiście, ze względu na mniejszy rozmiar nie będzie się ona nadawać do mycia podłogi, ale na pewno świetnie sprawdzi się jako ściereczka do szyb, blatów, a także do komputera czy innych urządzeń. Suchą skarpetką możesz również wycierać kurz. Jeśli posiadasz w domu lub w mieszkaniu żaluzje, zapewniamy, że najlepiej wyczyścisz je właśnie przy pomocy skarpetki!

Etui na telefon

Do wykonania etui zdecydowanie potrzebujemy skarpetki lepszego rodzaju. Najlepiej, by była to stopka, gdyż w takich skarpetkach większość telefonów mieści się idealnie. Jeśli chcesz, by twoje etui było oryginalne, poprzyszywaj na skarpetkę różne ozdoby. Dzięki takiemu zastosowaniu skarpetki, zyskasz oryginalne etui i z pewnością uchronisz telefon przed zabrudzeniami i zatarciami.

Osłonka na słoik lub doniczkę

Skarpetki idealnie nadają się również jako ozdobne osłonki na małe doniczki, słoiki, szklanki oraz kubki. Pamiętaj jednak, że jeśli wykorzystujemy skarpetki do ozdobnych celów, powinny być one dobrej jakości. Nie mogą być poprzecierane lub dziurawe. Chyba, że zaszyjemy dziurkę. Osłonki ze skarpetek, podobnie jak etui, możesz ozdobić wedle twojego gustu. Ślicznie prezentują się pokrowce z dodatkiem małych perełek lub kolorowych guzików. Dzięki temu zyskasz w mieszkaniu oryginalną ozdobę!

Kompres przeciwbólowy

Dzięki temu, że skarpetki są rozciągliwe, są również bardziej pojemne. Dlatego wykorzystanie ich jako kompresów jest niemalże strzałem w dziesiątkę! By przygotować zimny kompres, włóż do skarpetki niewielki woreczek z lodem, a następnie przykładaj na obolałe miejsca. Ciepły natomiast, powinien zawierać w środku woreczek z ugotowaną kaszą lub fasolą. Takie okłady doskonale sprawdzają się na obolałe stawy i mięśnie.

Woreczek odświeżający

Ze skarpetki przygotować możesz również różnego rodzaju saszetki odświeżające. Po prostu wsyp do skarpetki kilka łyżek sody oczyszczonej i pozostaw w miejscu, w którym wyczuwasz nieprzyjemny zapach. W skarpetce możesz również umieścić suszone, pachnące kwiaty, goździki i laskę cynamonu. Otrzymasz wtedy aromatyczny odświeżacz do pokoju lub szafy.

Przytulanka

Ze skarpetki możesz także wykonać przytulankę dla dziecka. W tym celu będą potrzebne ci:

• większa skarpetka,

• wata,

• igła i nitka,

• kilka ozdobnych elementów do przyszycia.

Skarpetkę wypchaj watą, a następnie poprzyszywaj do niej różne elementy, które stworzą uroczą przytulankę. Gwarantujemy, że twoje dziecko będzie na pewno zadowolone!

Ochraniacz na dłonie

Skarpetki idealnie sprawdzą się również jako ochraniacze przed zimnem. Oczywiście nie mają one służyć jako zamienniki rękawiczek, ale jako ochraniacze, które możesz ubierać siedząc w domu. By wyglądały estetyczniej, ozdób je koralikami lub wstążeczkami.

Osłonka zabezpieczająca

Skarpetki, których nie używasz można także wykorzystać jako osłonki zabezpieczające łatwo tłukące się przedmioty. Jeśli przewozisz wyroby szklane i nie chcesz, by się zbiły, po prostu powkładaj je do skarpetek. To sprawdzony i skuteczny sposób!

Jeśli zgubiłeś skarpetkę do pary, pamiętaj, by nie wyrzucać tej drugiej. Możesz ją przecież pomysłowo i praktycznie wykorzystać, a dodatkowo zyskać nowy gadżet!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama