Reklama

Nietypowe zastosowania rajstop

Aż trudno uwierzyć, że zwykłe, nylonowe rajstopy mogą znaleźć aż tyle, często bardzo zaskakujących, zastosowań. Czy wiesz, że dzięki nim możesz w łatwy i prosty sposób wypolerować szyby, pozbywając się jakichkolwiek smug, wyczyścić ulubione skórzane buty na przysłowiowy błysk, odnaleźć zagubiony klips, kolczyk czy inną małą rzecz albo zapobiec brudzeniu się szczotki do włosów? Zanim zatem następnym razem pochopnie spiszesz na straty parę rajstop z puszczonym oczkiem i wyrzucisz je do kosza, dobrze się zastanów, czy nie możesz wykorzystać ich w jakiś praktyczny sposób. Gwarantujemy ci, że tak.

Nylonowe rajstopy a polerowanie szyb

Chyba nie ma pani domu, która choć raz nie narzekałaby na uporczywe smugi tworzące się na szybach podczas mało lubianego mycia okien. Najczęściej próbujemy się ich pozbyć, używając tradycyjnych papierowych ręczników. Niestety, zabieg ten z reguły nie przynosi zamierzonych rezultatów. Okazuje się, że z opresji mogą wybawić nas... nylonowe rajstopy. Wystarczy, że po starannym umyciu okien użyjemy ich do polerowania szyb. Dzięki zastosowaniu tej prostej metody twoje okna nie tylko będą lśnić czystością, ale jednocześnie nie pojawi się na nich żadna mało efektowna smuga czy zaciek. Pamiętaj, że w podobny sposób nylonowe rajstopy możesz wykorzystać do polerowania łazienkowych luster. Będą błyszczeć!

Rajstopy a zagubione przedmioty

Jeśli zgubiłaś w domu ulubiony klips, kolczyk czy jakiś inny mały przedmiot i gorączkowe poszukiwania nie przyniosły żadnych rezultatów, nie załamuj się. Z kłopotów znów mogą cię wybawić nylonowe rajstopy. Jak je wykorzystać? Wystarczy, że nałożysz stopę rajstop na wylot rury od odkurzacza, nogawkę przymocujesz i zabezpieczysz gumką recepturką, nałożysz cienką końcówkę, a następnie normalnie odkurzysz podłogę, kanapę czy sofę. Po zakończeniu czynności zdejmij końcówkę i sprawdź, czy wśród drobnych śmieci nie ma twojej zguby. Istnieje wysoki stopień prawdopodobieństwa, że operacja zakończy się sukcesem.

Rajstopy a odkurzanie trudno dostępnych miejsc

Jeśli masz problem z pozbyciem się uporczywego kurzu i brudu zalegającego w trudno dostępnych miejscach, na przykład pod zmywarką, kuchenką czy lodówką, wykorzystaj do sprzątania rajstopy. Zwiń je w kulkę, przymocuj gumką recepturką albo sznurkiem do jakiegoś długiego przedmiotu, na przykład listewki czy linijki, wsuń pod sprzęty i przetrzyj zabrudzoną powierzchnię. Efekt miło cię zaskoczy.

Rajstopy a polerowanie butów

Spieszysz się na imprezę lub ważne spotkanie, a wygląd twoich skórzanych butów, mimo starannego czyszczenia przy użyciu pasty, pozostawia wiele do życzenia? Wykorzystaj nylonowe rajstopy z puszczonym oczkiem i wypoleruj nimi dokładnie wypastowaną powierzchnię obuwia. Po kilku minutach będą błyszczeć i prezentować się lepiej niż wtedy, jak je zakupiłaś. Aby lepiej zabezpieczyć obuwie przed zanieczyszczeniami możesz również użyć kremu do rąk i po rozsmarowaniu go, starannie wypolerować buty rajstopami. Będą lśnić.

Rajstopy a czyszczenie szczotki

Aby oszczędzić sobie mało przyjemnego czyszczenia szczotki do włosów, wystarczy skorzystać ze sprawdzonej sztuczki , naciągnąć na nią kawałek rajstopy i normalnie wykorzystywać ją do czesania czupryny. Gdy się zabrudzi, nałożony wcześniej kawałek rajstop ściągamy, wyrzucamy do kosza i nakładamy nowy. Dzięki zastosowaniu tej prostej metody używana przez nas codziennie szczotka jest czysta w kilka sekund.

Rajstopy a woreczki do kąpieli i saszetki zapachowe

Rajstopy mogą zapewnić nam także aromatyczną i doskonale relaksującą kąpiel. Wystarczy, że do odciętej stopy rajstopy wsadzimy suszone skórki z owoców cytrusowych i zawiążemy ją na supeł. Gotowy domowy kosmetyk najlepiej zawiesić na kranie podczas napełniania wanny, aby miał nieskrępowany dostęp do wody.

Do stopy rajstopy możemy równie dobrze wsadzić wykorzystywane przez nas suszki, na przykład lawendy czy liściastą herbatę, dodać do nich kilka kropel naszych ulubionych olejków eterycznych i w kilka minut stworzyć aromatyczne woreczki zapachowe. Dzięki tej prostej metodzie w naszych pokojach będzie roznosił się miły nozdrzom zapach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama