Reklama

Nietypowe zastosowania pianki do golenia

Wszystkie stosowane dotychczas przez ciebie metody zawiodły i nie masz pomysłu, jak skutecznie pozbyć się pary z lustra, uporczywego brudu zalegającego na baterii łazienkowej, a skrzypiące drzwi doprowadzają cię do szału? Otwórz szafkę i sięgnij po piankę do golenia. Zdziwisz się, w jak wielu kłopotliwych sytuacjach może pomóc ci ten popularny kosmetyk. Poznaj jego nietypowe zastosowania.

Reklama

Pianka do golenia a skrzypiące drzwi

Nic tak nie potrafi zirytować jak skrzypiące drzwi. Jeśli i ty masz z nimi problem, a nie masz pod ręką zwykłego oleju kuchennego, oliwy z oliwek czy oliwki dla dzieci, sięgnij po piankę do golenia. To chyba najwygodniejsza i najprostsza metoda na pozbycie się uporczywych dźwięków. Nanieść niewielką ilość pianki do golenia wzdłuż zawiasów i wetrzyj we wszystkie ich szczeliny. Ewentualny nadmiar kosmetyku usuń ręcznikiem papierowym albo chusteczką higieniczną. Efekt tego prostego triku z pewnością miło cię zaskoczy i już przy pierwszym otwieraniu drzwi odczujesz różnicę.

Pianka do golenia a zaparowane lustro

Jeśli na twoim łazienkowym lustrze po każdej kąpieli gromadzi się para, a stosowane przez ciebie metody na jej usunięcie zawodzą, przetestuj działanie pianki do golenia. Nanieść niewielką ilość kosmetyku na papierowy ręcznik i dokładnie wyczyść nim całą powierzchnię lustra. Na koniec starannie go wypoleruj, wykorzystując w tym celu stare rajstopy albo kulki zrobione z czarno-białej gazety. Ten prosty trik sprawi, że lustro nie tylko będzie lśnić, ale nie będzie także osiadać na nim para, o czym przekonasz się podczas następnej kąpieli.

Pianka do golenia a baterie łazienkowe

Zalegające na bateriach łazienkowych uporczywe osady z kamienia i wody połączonej z mydłem spędzają sen z powiek niejednej pani domu. Jeśli nie chcesz sięgać po silne detergenty, które koniec końców nie zawsze okazują się skuteczne, wypróbuj piankę do golenia. Umieść kosmetyk na całej zabrudzonej powierzchni łazienkowej baterii, a następnie wyczyść ją miękką szmatką, najlepiej z mikrofibry. Na koniec dokładnie wypoleruj. Wszelkie ślady po kamieniu i innych zabrudzeniach znikną.

Pianka do golenia a tłuste plamy

Okazuje się, że pianka do golenia może w wielu przypadkach występować także w roli odplamiacza i doskonale go zastąpić. Jeśli na twojej ulubionej podkoszulce czy bluzce pojawiły się mało efektowne ślady po majonezie czy musztardzie, możliwie jak najszybciej usuń pozostałości, unikając pocierania materiału i nanieść piankę do golenia. Delikatnie - najlepiej przy użyciu gąbki - rozprowadź kosmetyk na całej zabrudzonej powierzchni i pozwól mu przez chwilę działać. Następnie zmyj piankę ciepłą wodą i w tradycyjny sposób wypierz ubranie. Po tłustej plamie nie powinno być śladu.

Pianka do golenia a plamy z farby

Jeśli po ostatnim malowaniu mieszkania na twoich rękach pozostały ślady po farbie i nie masz pomysłu, jak się ich pozbyć, a nie chcesz używać w tym celu rozpuszczalnika, sięgnij po znacznie łagodniejszą piankę do golenia. Nanieś kosmetyk na ręce i umyj je nim jak mydłem. Po kilku minutach wszelkie pozostałości po kolorowych farbach powinny zniknąć z twojej skóry.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama