Reklama

Nietypowe zastosowania pasty do zębów

Każdy wie, że pasta do zębów czyści zęby i rozjaśnia uśmiech, ale nie każdy wie, że ma również wile innych zastosowań, przydatnych w całym domu. Pasta do zębów jest idealnym środkiem ścierającym i czyszczącym. Zapewni blask i czystość nawet trudnym powierzchniom. Po co więc kupować kolejne chemiczne środki czystości, skoro możemy wykorzystać najzwyklejszą pastę do zębów. Jeżeli chcesz poznać nietypowe zastosowania pasty do zębów, zapraszamy poniżej.

Umyj zlew lub umywalkę

Przynajmniej raz zdarzyło ci się na pewno znaleźć w umywalce grudkę niespłukanej pasty po myciu zębów. Warto wówczas wziąć gąbkę i wyczyścić cały zlew, przy użyciu większej ilości pasty. Dzięki swojej strukturze idealnie zetrze brud ze ścianek umywalki, podobnie jak robi to z płytką nazębną. Pasta nadaje się również do mycia zlewów kuchennych. Jest jednocześnie skuteczna i delikatna, nie musisz więc obawiać się o uszkodzenia powierzchni.

Natrzyj lustro

Jeżeli wychodząc z kąpieli chcesz przejrzeć się w lustrze, ale zamiast swojego odbicia widzisz tylko zaparowaną powierzchnię, możesz temu zaradzić w prosty sposób. Weź odrobinę pasty do zębów i natrzyj nią całe lustro. Wypoleruj dokładnie i gotowe.

Wyczyść stare buty

Stare trampki nie chcą się doczyścić? Wypróbuj pastę do zębów. Poradzi sobie nawet ze starymi zabrudzeniami. Możesz użyć także starej szczoteczki do zębów, która dotrze do każdej przestrzeni. Stare trampki będą jak nowe. Również sznurowadła możesz wyczyścić z pomocą pasty do zębów.

Wyczyść przypalone żelazko

Jeżeli zdarzy ci się przypalić żelazko, nie przejmuj się. Nie musisz wymieniać go na nowe. Wystarczy wyczyścić przypaloną stopkę. Użyj do tego odrobiny pasty do zębów i bawełnianej szmatki. Następnie przetrzyj wilgotną szmatką do czysta i gotowe.

Zetrzyj kredki woskowe ze ściany

Jeżeli twoje dziecko poczuło pociąg do sztuki, ale kartka to za mało i wybrało ściany do tworzenia swoich dzieł, nie załamuj rąk. Pasta do zębów idealnie poradzi sobie z woskowymi kredkami. Wetrzyj więc niewielką ilość w zabrudzenie i okrężnymi ruchami, delikatnie pocieraj plamę. Nie używaj zbyt dużej ilości wody, aby plama nie rozmyła się.

Usuń plamy z wody

Plamy z wody na drewnie są trudne do usunięcia. Jednak trudne, nie znaczy niemożliwe. Użyj do tego celu zwykłej (nie żelowej) pasty do zębów. Nanieś niewielka ilość na miękką szmatkę i pocieraj delikatnie aż plama zniknie. Uważaj jednak aby nie odbarwić drewna jeszcze bardziej.

Wypoleruj metalowe przedmioty

Metal potrzebuje regularnego czyszczenia, żeby nie powstały na nim zacieki i osady, które zmatowią powierzchnię. Do wyczyszczenia klamek, pater czy biżuterii użyj więc pasty do zębów. Nadaje się idealnie, nada blasku, ale musisz uważać podczas czyszczenia biżuterii. Pasta może uszkodzić naturalne perły, dlatego nie zalecamy jej użycia do biżuterii z perłami.

Uratuj porysowaną płytę

Twoja ulubiona płyta jest porysowana? Nie oznacza to, że musisz ją wyrzucać. Możesz spróbować ją uratować. Weź miękką szmatkę i odrobinę pasty do zębów. Pastę nanieś na rysę i lekkimi okrężnymi ruchami wcieraj pastę w zarysowanie. Lekko wilgotnym ręcznikiem zetrzyj nadmiar pasty i gotowe. Płyta powinna być jak nowa. Metoda ta nie pomoże jednak na głębokie zarysowania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama