Reklama

Nietypowe zastosowania pasty do zębów

Czy wiesz, że pasta do zębów jest jednym z produktów codziennego użytku, które posiadają najwięcej alternatywnych zastosowań? Z powodzeniem można ją wykorzystać do około pięćdziesięciu różnych czynności! My przedstawiamy te najciekawsze i najbardziej praktyczne.

Reklama

Domowy preparat na trądzik

To jedno z najpopularniejszych i znanych od wielu lat zastosowań pasty do zębów. Dzięki działaniu wysuszającemu i ściągającemu, pasta doskonale radzi sobie z trądzikiem. Wystarczy jedynie nanieść jej niewielką ilością na wyprysk i pozostawić na noc. Kuracja powinna trwać do momentu zniknięcia niedoskonałości. Warto jednak pamiętać, że jeżeli trądzik ma postać zaawansowaną, leczenie pastą może okazać się nieskuteczne. W takim przypadku należy jak najszybciej udać się do dermatologa.

Czyści sprzęty

Niewielka ilość pasty świetnie sprawdzi się również w czyszczeniu zabrudzeń na sprzętach, których boimy się czyścić detergentami. Jeśli denerwuje cię brudna klawiatura od komputera lub telefon, to rozwiązanie będzie dla ciebie idealne! Nałóż niewielką ilość pasty na małą gąbeczkę lub szmatkę i przeczyść brudne miejsca na konkretnym sprzęcie. Przekonasz się, że ta metoda jest niezawodna!

Łagodzi swędzenie

Pasta do zębów może ukoić również uciążliwe swędzenie po ukąszeniach owadów. Ponadto, zmniejsza obrzęk i zaczerwienienie. Doskonale sprawdzi się po ataku komara! Jeśli zauważyłeś bąbla na swojej skórze podczas letniego grilla, nasmaruj go pastą do zębów. Zapewniamy, że świąd i obrzęk szybko ustaną.

Usuwa nieprzyjemne zapachy

Mowa tutaj o zapachach aromatycznych warzyw, jak cebula czy czosnek, które po gotowaniu często pozostają na naszych dłoniach. Jeśli mamy z tym problem, wystarczy, że natrzemy dłonie pastą, a następnie zmyjemy ją mydłem. Taką metodą możemy usuwać również nieprzyjemne zapachy z lodówki.

Usuwa trudne plamy

Pasta do zębów pomoże również w usunięciu trudnych do sprania plam. Tłuszcz czy wino to dla niej pestka! Wystarczy namoczyć kawałek materiału, na którym znajduje się z plama, a następnie wetrzeć w niego pastę. Efekt jej działania będzie zdumiewający!

Wzmacnia paznokcie i nadaje im połysk

Pastę do zębów możemy wykorzystać również jako utwardzacz do paznokci. Najlepiej zastosować tę metodę przed wykonaniem manicure. Pastę należy wetrzeć w paznokcie przy użyciu małej szczoteczki. Taki zabieg sprawi, że twoje paznokcie się wzmocnią i będą dokładnie oczyszczone.

Świetnie czyści buty

Jako środek czyszczący buty, pasta do zębów znana jest od dawien dawna. Doskonale myje i poleruje buty. Nadaje im również piękny połysk. Pastą możesz czyścić buty zarówno na mokro, jak i na sucho. Buty będą na pewno doskonale wyczyszczone i błyszczące.

Nadaje połysk srebru

Kto z nas nie zna tej metody czyszczenia srebra? Mimo że stara, wiele osób nadal ją stosuje ze względu na skuteczność. Pasta nie tylko czyści, ale nadaje również srebrnym wyrobom piękny połysk! By uzyskać taki efekt, delikatnie wetrzyj w srebro pastę i pozostaw na noc, by się wchłonęła. Następnego dnia zmyj jej pozostałości wilgotną szmatką.

Czyści przypalone żelazko

Pasta do zębów doskonale poradzi sobie również z przypalonym żelazkiem. Nałóż na gąbkę pastę do zębów, a następnie dokładnie wyczyść żelazko. Specyfik usunie nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia, a twoje żelazko będzie czyste i błyszczące!

Jak się okazuje, pasta do zębów nie tylko znajduje swoje zastosowanie w myciu jamy ustnej. Jest doskonałym środkiem czyszczącym różnego rodzaju plamy i zabrudzenia. Gdy mamy z nimi problem, warto najpierw spróbować usunąć je, używając pasty do zębów, a dopiero później decydować się na zakup drogich detergentów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama