Reklama

Nietypowe zastosowania pasty do zębów

Pasta do zębów to jeden z najważniejszych „kosmetyków”. Wzmacnia zęby, chroni przed próchnicą i pozwala zachować higienę jamy ustnej. To jednak niejedyne jej zastosowania. Świetnie sprawdzi się w codziennych porządkach i wyczyści najbardziej zabrudzone powierzchnie. Odnowi też niektóre sprzęty i pomoże pozbyć się zarysowań z karoserii samochodu. Poznaj najbardziej nietypowe, a jednocześnie przydatne zastosowania pasty do zębów.

Reklama

Pasta do zębów wyczyści srebro

Za pomocą pasty do zębów z łatwością wyczyścimy zaśniedziałe srebrne przedmioty, np. biżuterię czy sztućce. Wystarczy użyć gąbki do mycia naczyń lub szczoteczki do zębów, a następnie dokładnie spłukać pastę i wytrzeć przedmioty do sucha.

Pasta do zębów a porządki w łazience

Pasta do zębów ułatwi nam sprzątanie łazienki. Używając jej, bez wysiłku wyczyścimy fugi i sprawimy, że będą znacznie bielsze. Pasta do zębów pomoże też pozbyć się osadów z kamienia i mydła – dzięki niej baterie łazienkowe, kabina prysznicowa czy umywalka będą lśnić czystością.

Usuwanie plam za pomocą pasty do zębów

Pasta do zębów skutecznie usuwa z tkanin plamy po atramencie, farbkach czy owocowych sokach. Na plamę wystarczy nałożyć pastę i delikatnie pocierać tkaninę, a następnie spłukać wodą i uprać jak zwykle. Pasta świetnie usuwa także przebarwienia z ręczników i kuchennych blatów, na przykład ślady po kubkach. Używając jej do czyszczenia, pozbędziemy się również osadu po kawie i herbacie z naczyń.

Jak wyczyścić buty za pomocą pasty do zębów?

Jeśli chcemy, by podeszwy naszych butów odzyskały śnieżnobiały kolor, wystarczy do ich czyszczenia użyć pasty do zębów. Po tym zabiegu pastę wystarczy dokładnie spłukać wodą i wysuszyć.

Pasta do zębów a urządzenia

Za pomocą pasty do zębów możemy wyczyścić ekran telefonu komórkowego, a przy okazji zniwelować niewielkie zarysowania. Pastę wystarczy nanieść za pomocą miękkiej ściereczki. Dzięki temu popularnemu specyfikowi z łatwością wyczyścimy także zabrudzone i przypalone żelazko. Odrobinę pasty trzeba nałożyć na urządzenie i czyścić do uzyskania pożądanego efektu.

Pasta do zębów na zaparowane lustro

Jeśli użyjemy pasty do mycia luster łazienkowych, zapobiegniemy ich parowaniu w nagrzanej łazience. Ten trik warto też wykorzystać w przypadku okularów – będą mniej parować zimą, gdy wchodzimy do ciepłych pomieszczeń.

Pasta do zębów a samochody

Pasta do zębów świetnie maskuje niewielkie zarysowania na karoserii auta. Wystarczy nałożyć ją na rysy za pomocą miękkiej ściereczki i wypolerować. W ten sam sposób warto wyczyścić reflektory – znacznie wolniej będzie się na nich osadzać brud.

Pasta do zębów na zabrudzone dłonie

Dłonie zabrudzone silnie barwiącymi substancjami, np. czerwonymi burakami, wyczyścimy za pomocą pasty do zębów. Wystarczy, że użyjemy jej jak mydła. Substancja pomoże nam także uporać się z plamami po smarze, klejach czy olejach samochodowych. Świetnie zwalcza również zapach czosnku i cebuli, który wniknął w nasze dłonie.

Pasta do zębów po ukąszeniu owadów

Aby złagodzić opuchliznę i świąd po ukąszeniu owadów (np. komarów), na skórę warto przyłożyć niewielką ilość pasty do zębów i pozostawić zaschniętą na całą noc. Dzięki temu złagodzimy objawy ukąszenia i uchronimy się przed drapaniem rany.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama