Nietypowe zastosowania pasty do zębów

Pasta do zębów znajduje się w każdej łazience. Jej receptury są ciągle udoskonalane, dlatego nie tylko pielęgnuje zęby i zapobiega schorzeniom jamy ustnej, ale także usuwa przebarwienia i chroni przed chorobami dziąseł. Choć wydaje się, że ten produkt ma oczywiste zastosowania, to można ją wykorzystać na wiele innych sposobów. Okazuje się szczególnie przydatna w czyszczeniu starej biżuterii, przywróceniu dawnego blasku białego obuwia, a nawet pomoże pozbyć się plam z drewnianego stołu. Oczywiście, to tylko kilka zastosowań pasty do zębów, które warto znać i stosować w praktyce.

Pomoc w czyszczeniu łazienki

Dokładne sprzątanie łazienki może być męczące, ale trzeba to robić regularnie, aby uniknąć powstawania trudnych do usunięcia osadów. Jeśli mimo starań i tak są obecne, warto sięgnąć po pastę do zębów. Przyda się w czyszczeniu armatury, fug czy usunięcia osadów z mydła i kamienia. Wystarczy odrobinę nanieść na ściereczkę lub gąbkę, a następnie delikatnie przecierać powierzchnię. Aby usunąć zabrudzenia z trudnodostępnych miejsc, warto posłużyć się starą szczoteczką do zębów.

Przywróć błysk meblom

Meble, szczególnie lakierowane, są bardzo podatne na uszkodzenia. Wystarczy chwila nieuwagi, aby na ich powierzchni pojawiły się rysy i zadrapania. Jeśli są małe, pasta do zębów pomoże je zakamuflować. Należy nanieść niewielką ilość na ściereczkę i delikatnie wetrzeć w meble, a następnie wypolerować do sucha. W tym celu lepiej sięgnąć po pastę białą niż po kolorową. Specyfik okaże się również bardzo pomocny w przypadku białych plam na stole, które pozostawiają szklanki, kubki czy kieliszki. Choć są bardzo oporne, pasta do zębów może je trwale usunąć. Wystarczy blat dokładnie przetrzeć szmatką z odrobiną pasty, a następnie dokładnie wytrzeć do sucha.

Biżuteria jak nowa

Srebrna biżuteria jest ponadczasowa. Niestety, z wiekiem czernieje, ponieważ pojawia się trudny do usunięcia nalot. Część z nas oddaje stare ozdoby do renowacji, inni chowają je i wspominają ich dawny blask z sentymentem. Jednak można je błyskawicznie wyczyścić: wystarczy sięgnąć po pastę do zębów. Należy jej niewielką ilość nanieść na szmatkę, a następnie dokładnie przecierać powierzchnię. Tym sposobem stare łańcuszki, kolczyki, pierścionki czy sztućce będą wspaniale się prezentować.

Białe ściany

Wiele osób decyduje się na biały kolor ścian w domach i mieszkaniach, szczególnie tych o niewielkim metrażu, ponieważ biel optycznie powiększa pomieszczenia. Niestety, trudno jest je utrzymać w nienagannej czystości. Wystarczy obecność czworonożnych pupili, dzieci czy chwila nieuwagi, by na ścianie powstały plamy. Można się ich łatwo pozbyć przecierając powierzchnię ściereczką z odrobiną białej pasty do zębów. Okazuje się ona również przydatna, gdy zauważymy na ścianie niej pęknięcia. Można je zakamuflować, wcierając pastę w ścianę. To również dobry patent, aby zamaskować dziury po wbitych gwoździach.

Pozbądź się pary

Wychodząc z kąpieli albo spod prysznica nie raz, nie dwa zdarzyło się, że lustro w łazience było zaparowane, a po jego wytarciu pojawiały się bardzo uporczywe smugi. Można raz na zawsze pozbyć się tego problemu, wystarczy przy każdym myciu lustra nanieść odrobinę pasty, a następnie je wypolerować. To sprawdzony sposób na usuniecie zabrudzeń, a także patent, który zapobiegnie osiadaniu pary. Tę metodę można również wykorzystać w okularach do nurkowania. Pamiętaj, aby nie stosować jej na szkła korekcyjne.

Biała pasta na tkaniny

Na białych ubraniach wszystkie plamy są bardziej widoczne niż na tkaninach o innym kolorze. Zabrudzenia z błota, krwi, wina czy nawet farby do włosów szybko znikną, jeśli przed umieszczeniem odzieży w pralce, wetrze się w nie pastę do zębów i pozostawi się na kilka minut. Pasta do zębów jest dobrym i tanim środkiem wybielającym. Jej właściwości okażą się również pomocne w czyszczeniu białych butów: a szczególnie podeszw i elementów wykonanych z gumy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama