Reklama

Nietypowe zastosowania keczupu

Keczup zna chyba każdy. Jest dodatkiem do sosów, kanapek zapiekanek. Dzieci nie wyobrażają sobie frytek bez keczupu. Jak się okazuje, możesz wykorzystać na na kilka ciekawych sposobów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co możesz zrobić z tą niepozorną butelką, to poniżej przedstawiamy kilka nietypowych zastosować keczupu.

Reklama

Wyczyść srebrną biżuterię

Która kobieta nie kocha błyskotek? Naszyjniki, kolczyki czy bransoletki są ozdobą każdej stylizacji. Kiedy pokryje je warstwa osadu,tracą swój blask i urok. Można jednak temu zaradzić i to prościej niż myślisz. Wystarczy do tego odrobina keczupu, miska z ciepłą wodą i miękka szczotka. Zaśniedziałą biżuterię wsadź do miski i pokryj grubą warstwą keczupu tak, aby dokładnie pokryła cały przedmiot. Pozostaw całość na 10 minut, a następnie spłucz keczup ciepłą wodą i wyczyść biżuterię miękką szczotką. Zdziwisz się jaki efekt możesz osiągnąć jedynie dzięki temu niepozornemu sosowi.

Zachowaj odcień włosów

Włosy farbowane na blond, po pewnym czasie mogą zacząć przybierać dziwny odcień zielonkawo żółty. Nie wygląda to estetycznie, ale jeżeli nie masz czasu lub pieniędzy, aby pójść do salonu fryzjerskiego, gdzie profesjonaliści zajmą się tym problemem, zastosuj odrobinę keczupu. Wyciśnij go na ręce i wmasuj we włosy. Pozostaw na 5 do 10 minut i spłucz. Umyj dokładnie głowę i gotowe. Keczup neutralizuje odbarwienia i żółtawo-zielony kolor, dzięki czemu twoje włosy będą wyglądały jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego.

Łagodzi podrażnienia i drobne skaleczenia

Keczup jest idealny na zadrapania i drobne skaleczenia. Jak go użyć? Zrób kostki lodu z keczupu. Wlej niewielką ilość do foremek na lód i umieść w zamrażarce. Będą zawsze gotowe do użycia, a kiedy obetrzesz sobie skórę, weź po prostu jedną kostkę i delikatnie masuj nią miejsce zadrapania. Chłód złagodzi ból, a keczup przyspieszy proces regeneracji skóry.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama