Reklama

Nietypowe zastosowania herbaty

Uwielbiana i coraz bardziej doceniana przez Polaków herbata nie tylko doskonale gasi pragnienie czy rozgrzewa, ale jednocześnie może śmiało posłużyć jako skuteczny środek kosmetyczny i pogłębić kolor twoich ciemnych włosów, jak i znaleźć szerokie zastosowanie w pielęgnacji naszych mebli czy luster i pomóc pozbyć się niechcianych zabrudzeń czy zanieczyszczeń. Sprawdź, w jakich jeszcze sytuacjach może przyjść ci z pomocą aromatyczna herbata.

Jak czyścić lustro naparem z herbaty?

Czy wierz, że twoje lustro będzie lśniło jak nigdy, jeśli wykorzystasz do czyszczenia napar z herbaty? Wystarczy, że zaparzysz mocną herbatę, schłodzisz ją, a następnie przelejesz do butelki z atomizerem, spryskasz nim powierzchnię lustra i dokładnie wyczyścisz papierowym ręcznikiem lub miękką ściereczką z mikrofibry.

Jak wykorzystać herbatę do czyszczenia mebli?

Napar z herbaty może doskonale zastąpić środek do czyszczenia mebli. Jak go wykorzystać? Zamocz w nim miękką szmatkę - najlepiej wykonaną z mikrofibry - i wypoleruj nią powierzchnię mebli wykonanych z ciemnego drewna. Szybko odzyskają głęboki kolor i dawny blask. Pamiętaj, że ta metoda czyszczenia jest przeznaczona wyłącznie do ciemnych powierzchni.

Jak zwalczyć mszyce za pomocą naparu?

Jesteś miłośniczką kwiatów i w twoim ogrodzie pojawiły się mszyce? Nie musisz wcale sięgać po inwazyjne, chemiczne środki, aby się ich pozbyć. W wielu przypadkach może go doskonale zastąpić bardzo mocny napar z herbaty. Spryskaj nim gatunki, na których pojawiły się szkodniki. Pamiętaj, że powinien mieć odpowiednią temperaturę - nadmiernie ciepły zaszkodzi roślinom.

Jak nawozić rośliny herbatą?

Twoje roślinki - mimo stosowania technik pielęgnacyjnych - przestały rosnąć? Spróbuj przywrócić ich do dawnej formy, wykorzystując do ich nawożenia mocny napar z herbaty. Jak konkretnie go zastosować? Po prostu podlewaj nim kwiatki. Już po kilku dniach od rozpoczęcia kuracji będą prezentowały się pięknie.

Herbata, czyli doskonały kosmetyk

Herbata znajduje również szerokie zastosowanie w kosmetyce. Może śmiało zastąpić między innymi profesjonalny środek służący do pozbycia się opuchlizny wokół oczu. Wystarczy, że zaparzysz w filiżance czarną herbatę i w gotowym naparze nasączysz dwa płatki kosmetyczne. Nałóż je na powieki i odczekaj kilkanaście minut. Efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu.

Herbata a nieprzyjemny zapach stóp

Herbaciany napar może też pomóc skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp. Jak go wykorzystać? Co najmniej cztery torebki herbaty zalej wrzącą wodą. Gdy napar wystygnie, zamocz w nim na kilkanaście minut stopy. Dla uzyskania najlepszych efektów zabieg powtarzaj codziennie. Już po kilku dniach problem powinien zniknąć.

Herbata a farbowanie włosów

Chcesz szybko i naturalnie pogłębić kolor ciemnych włosów albo ukryć oznaki pierwszej siwizny? Sięgnij po napar z herbaty. Wrzuć do szklanki cztery torebki herbaty i zalej wrzącą wodą. Opcjonalnie możesz dodać do mieszanki łyżeczkę szałwii. Gotowy napar odstaw na kilkanaście godzin. Na następny dzień polej nim obficie włosy i zostaw na kosmykach na co najmniej 40 minut. Na koniec spłucz starannie włosy, umyj je klasycznym sposobem szamponem i nałóż odżywkę. Efekt zabiegu miło cię zaskoczy. Twoje włosy odzyskają dawny czar i blask.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama