Reklama

Nietypowe zastosowania folii aluminiowej

Folia aluminiowa zwana potocznie sreberkiem, używana jest najczęściej w celu hermetycznego zapakowania żywności. Na tym jednak nie kończą się wszystkie możliwości tego produktu, bowiem znajduje on wiele zastosowań w codziennym życiu. Możesz z jego pomocą zapobiec elektryzowaniu się ubrań, a nawet przywrócić dawny blask srebrnym sztućcom! Poznaj więcej nietypowych zastosowań folii aluminiowej w codziennym życiu!

Suszenie ubrań w suszarce bębnowej

Folia aluminiowa może zapobiec elektryzowaniu się ubrań - jedynym warunkiem jest konieczność posiadania suszarki bębnowej lub pralki z funkcją suszenia. Wystarczy, że uformujesz ze sreberka trzy kulki i wrzucisz je bezpośrednio do bębna razem z wypranymi ubraniami i nastawisz program suszenia. Jak będzie efekt tego zabiegu? Folia aluminiowa zaabsorbuje ładunki elektryczne, a to sprawi, że ubrania po wysuszeniu nie będą się elektryzować. Kulki możesz wykorzystać kilkakrotnie i być spokojnym o to, że nie uszkodzą one twojego urządzenia.

Folia aluminiowa do prasowania ubrań

Kolejną opcją jest wykorzystanie folii aluminiowej do prasowania ubrań, gdyż z jej pomocą można za jednym razem wyprasować obie strony ubrania. Wystarczy, że deskę do prasowania wyłożysz folią i przykryjesz ją materiałowym pokrowcem. Para z żelazka będzie odbijać ciepło, a to przyspieszy cały proces prasowania. Odzież stanie się idealnie gładka, a czynność zajmie o wiele mniej czasu.

Reklama

Czyszczenie srebra

Folia aluminiowa świetnie poradzi sobie też w przypadku czyszczenia srebrnej biżuterii, sztućców i innych przedmiotów. Jest to bardzo proste: głębsze naczynie wyłóż kawałkiem sreberka oraz zalej gorącą wodą i dodaj pięć łyżeczek soli kuchennej. Następnie włóż do niej srebrne przedmioty, które mają nalot lub osad i pozostaw na godzinę. Po upływie czasu wyjmij je z miski i przetrzyj za pomocą miękkiej ścierki, dzięki czemu srebro odzyska dawny blask.

Usuwanie spalenizny folią aluminiową

Jeśli walczysz z przypalonym garnkiem lub patelnią, nie męcz się dłużej i wykorzystaj folię aluminiową. Uformuj z niej niewielką kulkę i zacznij pocierać przypalone miejsca. Aby brud był bardziej podatny na usunięcie, pokryj brudną powierzchnię cienką warstwą płynu do mycia naczyń. Na końcu umyj dokładnie przedmioty pod bieżącą i ciepłą wodą, aby usunąć resztkę brudu i spalenizny.

Sreberko do czyszczenia naczyń w zmywarce

Zastosowanie folii aluminiowej do zmywarki pozwoli na pozbycie się nalotu z wody, który często osadza się na sztućcach i naczyniach. Po prostu uformuj ze sreberka kulkę wielkości piłeczki pingpongowej i włóż razem z brudnymi naczyniami do mycia. Dzięki reakcji chemicznej, jaka zachodzi pomiędzy tabletką do zmywarki a aluminium, talerze, sztućce czy szklanki będą lśnić na medal.

Polecamy:

Jak wyczyścić kuchenkę gazową?

Wlej jedną szklankę do pralki. Stare ręczniki będą jak nowe

Domowe sposoby na zatkaną wannę

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama