Reklama

Nietypowe zastosowania filtrów do kawy

Nie wyobrażasz sobie poranka bez pysznej, pachnącej kawy, która dodaje energii i pobudza jak nic innego? Jeżeli przygotowujesz ją w ekspresie, to z pewnością masz zapas filtrów do kawy. Czy zastanawiałeś się kiedyś, do czego jeszcze możesz je wykorzystać? Propozycji jest wiele, jednak przedstawiamy te najciekawsze. Koniecznie wypróbuj wszystkich.

Reklama

Wyczyść okna bez smug

Zapewne każdy kto chociaż raz czyścił okna wie, jak ciężko jest pozbyć się uciążliwych smug. Idealnie nadadzą się do tego filtry do kawy. Po standardowym myciu płynem do szyb przetrzyj okno do sucha papierowym filtrem do kawy. W ten sposób okna staną się czyste i lśniące. Po smugach i zaciekach nie będzie śladu.

Odświeżacz powietrza

Najprostszym sposobem pozbycia się brzydkiego zapachu z domu jest użycie odświeżacza powietrza. Po co jednak kupować gotowe produkty, skoro możesz zrobić go samodzielnie. Weź najzwyklejszą sodę oczyszczoną, napełnij nią filtr do kawy i zwiąż ozdobną wstążką na kształt sakiewki. Dodatkowo możesz dodać do sody  kilka kropli olejku eterycznego, aby nie tylko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, ale zapewnić świeży, piękny aromat.

Zabezpiecz żeliwne patelnie przed uszkodzeniami

Żeliwne patelnie są trwałe, idealne do przyrządzania najróżniejszych potraw, jednak łatwo je uszkodzić. Wystarczy przechowywać je w wilgotnym miejscu, a po krótkim czasie zacznie pokrywać je rdza. Dlatego zabezpiecz je przed wilgocią rozkładając na niej filtr do kawy. Skutecznie pochłonie nadmiar wilgoci z powietrza, dzięki czemu sucha patelnia będzie bezpiecznie przechowywana.

Filtr do kawy w pielęgnacji roślin doniczkowych

Każdy kto hoduje rośliny doniczkowe wie, że kluczem do ich pięknego wyglądu jest zachowanie odpowiedniej wilgotności podłoża. Regularne podlewanie jest koniecznością. Jednak ważne jest również, aby nie przelać roślinki. Jeżeli doniczka ma zapewnione otwory odprowadzające nadmiar wody, to nie musisz martwić się o gnicie roślin.

Czasem może się jednak zdarzyć, że otwór zostanie zatkany przez podłoże, blokując drogę wodzie. Aby temu zapobiec, rozłóż filtr do kawy na dnie każdej z doniczek. Przepuszczalny materiał odprowadzi nadmiar wilgoci, jednocześnie zapewniając drożność otworom. Materiał jest w pełni ekologiczny, dlatego nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo roślin.

Nasmaruj patelnię lub naczynie do pieczenia

Naczynia do pieczenia muszą być odpowiednio natłuszczone podczas wypiekania dań i deserów. Zbyt gruba warstwa tłuszczu może zepsuć smak potrawy, zbyt cienka spowoduje przywieranie do brzegów. Idealnym sposobem nasmarowania blach, naczyń do pieczenia czy patelni jest użycie filtrów do kawy. Wylej na filtr niewielką ilość tłuszczu i nacieraj dokładnie całą powierzchnię. Materiał z którego wykonany jest filtr wchłonie nadmiar tłuszczu pozostawiając go tylko tyle, ile jest konieczne.

Zabezpiecz zastawę stołową

Podczas przeprowadzki czy przechowywania zabezpiecz porcelanową zastawę przed uszkodzeniami. Wszystkie miękkie materiały ułożone pomiędzy elementami zamortyzują wstrząsy i zabezpieczą przed uszkodzeniem. Nawet odkładając filiżankę na talerzyk zbyt mocno, możesz spowodować jej uszkodzenie. Filtry zabezpieczą zastawę nawet podczas przeprowadzki, a dodatkowo nie będą rzucać się w oczy.

Filtry do kawy w kuchni

Kuchnia jest miejscem, gdzie oprócz standardowego zastosowania filtrów, możemy wykorzystać je na co najmniej dwa dodatkowe sposoby. Po pierwsze, użyj ich do odmierzenia odpowiedniej ilości suchych składników, na przykład mąki, cukru pudru czy proszku do pieczenia. Rozłóż je na wadze i usyp tyle ile potrzeba, bez brudzenia podstawki.

Przydadzą się również do odtłuszczenia smażonych pokarmów. Kotlety czy frytki będą dzięki temu zdrowsze i smaczniejsze. Papier idealnie pochłonie nadmiar tłuszczu. Jeżeli sypiesz frytki do rozłożonego filtra, to stanie się on dodatkowo pojemnikiem do ich przenoszenia. Dzieci i dorośli  będą zachwyceni takim wygodnym i jednocześnie skutecznym rozwiązaniem.

Wypoleruj buty

Skórzane buty będą lśniły, jeżeli o napastowaniu ich użyjesz filtra do kawy do polerowania. Pocieraj nim buty okrężnymi ruchami. Miękki materiał pomoże "wpastować" pastę w skórę, a nadmiar substancji wchłonie. W ten prosty sposób zaoszczędzisz sporo czasu, a buty będą jak nowe.

Zmyj paznokcie

Zmywacz do paznokci najczęściej używany jest wraz z  płatkami kosmetycznymi. Może jednak pozostawiać na paznokciach drobne włókna z waty, lub pozostałości lakieru do paznokci. Zamień więc waciki na filtry do kawy. Używaj ich w ten sam sposób. Nalej na filtr odrobinę zmywacza, przyłóż do płytki paznokcia, pozostaw na kilka sekund i zetrzyj. W razie potrzeby powtórz proces i gotowe. paznokcie będą czyste i gotowe do kolejnych zabiegów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama