Nietypowe zastosowania dezodorantu

Dezodoranty to kosmetyki które mają za zadanie blokować wydzielanie potu i niwelować nieprzyjemne zapachy. Na rynku dostępne są wersje w sztyfcie, kulce czy sprayu. Wszystkie mogę okazać się niezwykle pomocne w codziennym życiu. A to za sprawą, nietypowych zastosowań, w których są niezastąpione. Jeżeli chcesz je wszystkie poznać, to przedstawiamy poniżej listę wszystkich alternatywnych sposobów na wykorzystanie dezodorantów.

Wycisz skrzypiące drzwi

Z biegiem czasu zawiasy stają się luźne i zaczynają skrzypieć podczas poruszania drzwiami. Jeżeli chcesz temu skutecznie zaradzić, użyj dezodorantu w sztyfcie. Zapewni on ochronną warstwę na powierzchni, gdzie stykają się ocierające części zawiasu. Uciążliwy dźwięk skrzypiących drzwi niknie bez śladu.

Złagodź ukąszenie owadów

Ukąszenia owadów, a w szczególności komarów są swędzące, mogą powodować obrzęki, a jeżeli jesteś na nie uczulony, to mogą okazać się bolesne. Jeżeli chcesz złagodzić ukąszenia owadów, użyj dezodorantu w sprayu lub sztyfcie. Delikatnie spryskaj lub posmaruj ukąszenie. Związki znajdujące się w dezodorantach złagodzą świąd, a także mogą zmniejszyć obrzęk.

Zapobiegaj pęcherzom na skórze

Jeżeli masz źle dopasowane buty, mogą powodować ból i obtarcia, szczególnie z tyłu kostki, i prowadzą do powstawania obtarć lub pęcherzy. Aby temu zapobiec natrzyj dezodorantem w sztyfcie skórę stóp w problematycznych miejscach. Dezodorant powoduje powstanie śliskiej warstwy która zmniejsza tarcie.

Odśwież swoją szafę

Nie trzeba kupować fantazyjny pachnących saszetek odświeżających, aby utrzymać świeży zapach w szafie. Wystarczy umieścić otwarte opakowanie dezodorantu w małym, bawełnianym woreczku ( aby zabezpieczyć ubrania przed powstawaniem białych plam ) i włożyć do szafy. Wypełni ją świeży zapach, który będzie utrzymywał się przez długi czas.

Zmatów skórę

Wielu z nas cierpi na przetłuszczającą się skórę, z którą żadne kosmetyki nie mogą sobie poradzić. Po nałożeniu podkładu, tłuste sebum rozpuszcza go i skóra znów zaczyna się błyszczeć. Jeżeli marzy ci się idealnie zmatowiona cera, to mamy coś dla ciebie. Wystarczy, że problematyczne miejsca (zazwyczaj wystarczy zadziałać na obszar strefy T) natrzesz delikatnie dezodorantem w sztyfcie. Oczywiście najpierw należy chusteczką usunąć nadmiar sebum. Teraz wklep delikatnie dezodorant w skórę i możesz nakładać już podkład i resztę makijażu. Dezodorant przez długi czas utrzyma twoją skórę w ryzach, a więc metoda ta idealnie nadaje się na wielkie wyjścia.

Pozbądź się brzydkiego zapachu stóp

Powodem śmierdzących stóp może być nadmierne pocenie się. Aby zminimalizować ten problem, trzeba zapanować nad poceniem się stóp. Zacznij od umycia i dokładnego wysuszenia, a następnie trzeba nałożyć cienką warstwę dezodorantu w sztyfcie. Wklep go w skórę i gotowe.

Włóż ciasne spodnie lub skórzaną spódnicę

Czasami założenie ulubionej pary dopasowanych spodni lub skórzanej spódnicy jest ciężkie do osiągnięcia. Wraz z miesięcznym cyklem nasz organizm może nabierać wody i czujemy się wówczas ociężali, a nasze ciało może puchnąć. Nie musisz martwić się, że w tym czasie nie możesz wcisnąć się w ulubione części garderoby. Wystarczy, że nasmarujesz nogi wzdłuż dezodorantem w sztyfcie. Dzięki temu spodnie o wiele łatwiej dadzą się wciągnąć.

Zmyj lakier do paznokci

Następnym razem kiedy będziesz malować paznokcie, ale okaże się, że zabrakło ci zmywacza do paznokci, nie musisz biec do drogerii po nową buteleczkę. Namocz paznokcie w ciepłej wodzie przez kilka minut, a następnie spryskaj wacik kosmetyczny warstwą dezodorantu i zmyj lakier tak jak zwykle. Lakier powinien zejść bez problemu.

Wysusz pryszcze

Ten prosty trik pomoże ci uratować cerę po wyskoczeniu niespodziewanego pryszcza w najmniej odpowiednim momencie. Delikatnie potrzyj go dezodorantem na bazie alkoholu i pozostaw na noc. Rano nie będzie po nim śladu. Nie stosuj jednak tej metody na zmiany na całej twarzy, ani zbyt często, ponieważ możesz przesuszyć sobie skórę. Stosuj ją jedynie w nagłych przypadkach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama

Reklama