Reklama

Nieskazitelnie czyste fugi bez szorowania. Połącz trzy składniki

Czyszczenie fug kojarzy się z czynnością uciążliwą i niewdzięczną. Pewnie dlatego w codziennych porządkach ten rejon łazienki i kuchni bywa pomijany. Niestety, takie niedociągnięcia sprawiają, że między płytkami gromadzi się jeszcze więcej brudu i trudnych do usunięcia osadów oraz pleśni. Na szczęście nie musisz inwestować w drogie detergenty, by pozbyć się problemu. Domowy płyn do fug przygotujesz z zaledwie trzech składników. Efekty zadowolą wszystkie osoby, które ponad wszystko cenią porządek.

Nie tylko brud: Dlaczego należy regularnie czyścić fugi?

Nawet najładniejsze i dokładnie wypolerowane płytki stracą swój urok, jeśli przestrzeń między nimi będzie zaniedbana i zwyczajnie brudna. Chropowata struktura fug wcale nie polepsza sytuacji. Kurz, osady z kamienia, resztek kosmetyków i tłuszczu tworzą warstwę, która potrafi doprowadzić nas do rozpaczy podczas sprzątania.

Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że łazienki i kuchnie to pomieszczenia szczególnie podatne na rozwój szkodliwej pleśni - wszystko za sprawą panującej w nich wysokiej wilgotności. Może być ona niezwykle szkodliwa dla układu oddechowego, a narażeni na przykre dolegliwości są nie tylko alergicy i astmatycy.

Reklama

Trik z gumką do ścierania robi furorę. Kran będzie wyglądał jak nowy

Domowe sposoby na czyszczenie fug lepsze niż chemia

Zapewne pierwszym argumentem, który przychodzi do głowy niemalże automatycznie, jest oszczędność. Domowe środki do czyszczenia fug przygotować można z podstawowych i tanich produktów, które znajdziemy w kuchniach. Jednocześnie ograniczymy ilość chemii stosowanej w gospodarstwie domowym. Naturalne metody przeważają nad żrącymi preparatami również tym, że nie stwarzają zagrożenia dla skóry i nie wytwarzają drażniących oparów.

Płyn do fug własnej roboty: To proste!

Czas wziąć się do pracy. Na szczęście czyszczenie fug domowym sposobem wcale nie będzie wymagało długotrwałego szorowania. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą trzy składniki:

  • 1/3 szklanki soku z cytryny,
  • 1/3 szklanki białego octu,
  • 2 łyżeczki proszku do pieczenia.

Dla wygody mieszankę możesz przelać do butelki z atomizerem. Spryskaj problematyczne zakamarki i zostaw na kwadrans. Po upływie tego czasu przetrzyj czystą ściereczką i spłucz ciepłą wodą. Po brudzie nie będzie śladu.

Czym czyścić fugi? Druciaki zostaw w szafce

Uważasz, że usunięcie zalegającego osadu i brudu wymaga drastycznych metod? Pora zmienić swoje podejście. Nawet jeśli dawno nie czyściłeś fug, zrezygnuj z druciaków i szczotek z twardym włosiem. Kuchenny nożyk tym bardziej nie wchodzi w grę. Takie akcesoria mogą naruszyć strukturę fug i zarysować powierzchnię płytek. Stosuj bawełniane ściereczki, kuchenne gąbki lub szczoteczkę do zębów z miękkim, ewentualnie półtwardym włosiem.

Polecamy:

Jak ułatwić sobie prasowanie? Poznaj pięć niezawodnych sztuczek

Połóż plastry na kaloryferze. Domownicy ci podziękują

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czym czyścić fugi | brudne fugi domowe sposoby

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama