Reklama

Niesamowite zastosowania pasty do zębów

Pasta do zębów nie tylko pomaga utrzymywać zęby w czystości, lecz jest także produktem nie do zastąpienia, który może być wykorzystany do wielu różnorodnych celów. Niektóre z tych pomysłów mogą wydawać się dziwne, ale działają - wypróbuj i przekonaj się sam.

Reklama

Możesz przywrócić dawny blask pociemniałym srebrom, jeśli wyczyścisz je niewielką ilością pasty do zębów.

Przy pomocy pasty do zębów sprawisz, że światła mijania twojego samochodu będą wyglądały schludnie i czysto. Nowoczesne pasty do zębów zawierają materiał trący, który użyty jako środek czyszczący czyni cuda.

Klawisze fortepianu szybko się brudzą przez częsty kontakt z ludzkimi palcami. Nałóż niewielką ilość pasty do zębów na mokrą szmatkę i ostrożnie wytrzyj nią klawisze - będziesz zaskoczony, jak doskonale to działa.

Obuwie z białymi podeszwami, takie jak trampki, dają się bardzo łatwo czyścić przy pomocy pasty do zębów.

Jeśli posmarujesz wnętrze okularów do pływania cienką warstwą pasty do zębów, a następnie wypłuczesz je wodą, zapobiegniesz pokrywaniu się przez nie parą podczas pływania na basenie.

W kilka minut pozbędziesz się plam na drewnianych powierzchniach, jeśli wytrzesz je odrobiną pasty do zębów. I nie ma potrzeby używać szkodliwych wybielaczy chemicznych!

Pasta do zębów doskonale nadaje się również do wywabiania rozmaitych plam na materiale, od śladów szminki na koszuli do sosu ze spaghetti na obrusie. Jedyne co musisz zrobić, to nałożyć niewielką ilość pasty na plamę, wetrzeć ją delikatnie i pozostawić na krótko przed spłukaniem. Pamiętaj jednak, aby nie stosować pasty wybielającej do czyszczenia odzieży kolorowej.

Możesz także przywrócić dawny blask kranom, wystarczy pokryć je niewielką ilością pasty i wetrzeć ściereczką. Tak naprawdę, sposób ten zadziała na każdej powierzchni pokrytej chromem.

Spróbuj też zastosować pastę do zębów do czyszczenia spodu żelazka. Wystarczy przetrzeć. Efekt jest zadziwiający.

Ekran twojego telefonu szybko się porysuje, jeśli nie przykryjesz go folią ochronną. Nałóż na szmatkę niewielką ilość pasty do zębów i delikatnie wetrzyj ją w zarysowania szybki. Usuń nadmiar pasty i wytrzyj ekran do sucha.

Pasta do zębów może oczyścić nawet twoje paznokcie. Wystarczy, że pokryjesz je jej niewielką ilością tej substancji, pozostawisz na parę minut a następnie spłuczesz wodą.

Niektóre zapachy, takie jak zapach czosnku, cebuli czy ryby mogą bardzo długo utrzymywać się na twoich dłoniach. Jeśli jednak umyjesz ręce niewielką ilością pasty do zębów, zapach natychmiast zniknie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama